Pasożyty u skalarów

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Rezz
Posty: 49
Rejestracja: 10 cze 2018 18:42
Lokalizacja: Białystok

Pasożyty u skalarów

Post autor: Rezz »

cześć,

mam problem z altumami rio nanay. Mam stadko od hodowcy już jakieś pół roku, problemów zero. Karmiłem suchymi, vitalisem, hikari, soft linem z tropicala itp. Niedawno założyłem morskie akwarium i zakupiłem mrożonek - artemi. Co jakiś czas dawałem to też skalarom. Teraz widzę problemy, jeden ma na płetwie ogonowej to co na zdjęciu (oraz na płetwach piersiowych, podobne białe 'coś'). Innemu wyskoczył biały 'pryszcz' przy pysku. Czytałem o mrożonkach i zdania są podzielone odnośnie pasożytów. Czy to dziurawica/wiciowce? Mrożonki mogły się przyczynić? Innych zmian w akwarium nie było, żadnej ryby, nic w filtracji, podmiany są na RO + mineralizator.
Co teraz? W akwarium są też inne ryby, zbrojniki, kirysy, bystrzyki, krewetki. Zastosować Zoolek Protosol? W jakiej dawce w akwarium ogólnym?
DSC05150.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Pasożyty u skalarów

Post autor: BARA »

Podaj informacje o zbiorniku zgodnie z Regulaminem Działu Choroby. Bez większej ilości danych ciężko jest zgadywać...

Może być to zwykła rybia ospa czyli kulorzęsek, a może być coś innego. Spróbuj od podania preparatu Green Ichtio firmy Zoolek.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ