Obtarta ryba?

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gabonensis123
Posty: 82
Rejestracja: 24 gru 2019 19:38

Obtarta ryba?

Post autor: Gabonensis123 »

Witam. Ostatnio podczas podmiany wody i odmulania dna, do mojego odmulacza niefortunnie wpadła czarna molinezja ostropyska :przerazony Przeleciała przez rurkę odmulacza i wpadła wprost do 5l butelki z zanieczyszczeniami z akwa. Szczęście w nieszczęściu przeżyła i po wyłowieniu z butelki wrÓciła bezpiecznie do akwarium. Jednak parenaście minut po ,,wypadku" zacząłem dostrzegać na jej ciele dziwne białe plamy. Z uwagi na fakt, iż owa molinezja jest dosyć spora a rurka od odmulacza raczej wąska, pomyślałem, że pewnie się poprostu obtarła o ściany plastikowej rurki i, że z czasem się zagoją. Jednak mineły już 4 dni od pamiętnej podmiany wody, a plamy jak były tak są ( znaczy się nic się nie zmniejszyły, zanikł itp.). Dlatego zaczyąłem się denerwować o zdrowie swojej ryby i podsyłam wam jej zdjęcie z pytaniem: Czy ktoś z was miał podobną sytuację? Czy powinienem coś zrobić aby pomóc molinezji w regeneracji i wyzdrowieniu? Dziękuję za każdą odpowiedź, pozdrawiam.
Zdjecie molinezji---------> https://m.fotosik.pl/zdjecie/d895ecb9c1b34a36
Akwarium 105l ogólne
Krewetkarium 25l
Ehnatox
Posty: 76
Rejestracja: 12 lut 2020 9:09
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ehnatox »

Musiała mieć jakieś otarcia po tej "podróży" i bakterie natychmiastowo zaatakowały. Co to konkretnie jest, jakie to bakterie to Ci nie powiem.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

A nie miała wcześnie tych przebarwień? Black Molly czasami miewa takie srebrzyste miejsca.

Jakie są parametry wody? Co jeszcze pływa w akwarium? Stosujesz okresowe solenie?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Gabonensis123
Posty: 82
Rejestracja: 24 gru 2019 19:38

Post autor: Gabonensis123 »

BARA pisze:A nie miała wcześnie tych przebarwień? Black Molly czasami miewa takie srebrzyste miejsca.

Jakie są parametry wody? Co jeszcze pływa w akwarium? Stosujesz okresowe solenie?
Nie nie miała, gdyby miała je wcześniej to bym się nie martwił. Parametrów wody niestety nie znam (jestem akwarystą od stosunkowo niedawna i na początku nie wiedziałem nawet co to są parametry wody, więc nie kupiłem nigdy testów pH itp. i wybierałem obsadze tylko ze względu na ,,charakter", litraż oraz temperaturę wody), w akwarium z obsady nic się nie zmieniło, wymieniałem już ją parę razy w innych moich postach. Wiem, że molinezje lubią trochę słonawą wodę, natomiast ja w moim akwarium nie dodaję soli, ponieważ boję się o inne ryby które są słodkowode w 100%.
Akwarium 105l ogólne
Krewetkarium 25l
ODPOWIEDZ