Śmierć ryb

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
kinawronski
Posty: 6
Rejestracja: 24 maja 2020 12:21

Śmierć ryb

Post autor: kinawronski »

Witam czy jesli mam molinezje 2 samce i jedna samice to możliwe że jeden samiec zameczyl drugiego ?? Tak samo platynki 2 samce 1 samica fakt gonily się i padł samiec molinezji i platynki wczoraj jeszcze żyły..... akwarium 54l mam też danio gupiki kiryski i neony temp wody 25 stopni czy podnieść temp do 28??
Kris
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Pokaż może to akwarium i lepiej je opisz. Ile ryb, jakie parametry wody, jak pielęgnujesz itd. bo coś mi się wydaje, że zdychają z innej przyczyny i to początek. W międzyczasie podmień profilaktycznie z 30% wody.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Temat przeniosłam do działu Choroby, proszę podaj nam informacje o zbiorniku zgodnie z Regulaminem Działu.

Masz za małe akwarium na trzymanie ryb jakie wymieniłeś.
Molinezje wymagają zbiornika minimum 112l oraz wody twardej, zasadowej, wręcz słonawej. Podobnie jak platki.

Neony wymagają wody miękkiej i kwaśnej. Jaki masz gatunek neona?

Zapoznaj się z wymaganiami gatunków ryb jakie trzymasz!

Czekam na więcej informacji, a na chwilę obecną radzę szybko podmienić 50% wody, bo podejrzewam zatrucie związkami azotu pochodzącymi z wydalin ryb.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
kinawronski
Posty: 6
Rejestracja: 24 maja 2020 12:21

Post autor: kinawronski »

Ryb mam 25 akwarium ma 4 yg ryby w nim są od tygodnia wody jeszcze nie podmienialem
Kris
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

To podmień wodę jak najszybciej, bo trujesz ryby - pływają we własnych odchodach.

Zrób porządek z obsadą, oddaj molinezje, sprawdź parametry wody, dopasuj ryby do tego, co możesz im stworzyć. W innym razie skazujesz je na choroby i śmierć w nieodpowiednich warunkach.

Proszę podaj informacje o zbiorniku zgodnie z Regulaminem Działu Choroby. Czy możesz wstawić zdjęcie akwarium?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
kinawronski
Posty: 6
Rejestracja: 24 maja 2020 12:21

Post autor: kinawronski »

Nie mam teraz odstanej wody jakiej użyć kranowki?? Dodam nie długo zdjęcie akwarium
Kris
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Podmień wodę na kranówkę (pozwól jej odstać parę minut) tylko pamiętaj o wlewaniu do akwarium wody o temperaturze pokojowej.

Zdjęcie akwarium możesz wstawić na serwer zewnętrzny, np. Fotosik i podać nam link.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Podmień wodę na kranówkę (pozwól jej odstać parę minut) tylko pamiętaj o wlewaniu do akwarium wody o temperaturze pokojowej.

Zdjęcie akwarium możesz wstawić na serwer zewnętrzny, np. Fotosik i podać nam link.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
kinawronski
Posty: 6
Rejestracja: 24 maja 2020 12:21

Post autor: kinawronski »

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/OV~ ... H9gM~M7z1L moje skwarium co poprawić?? Na co zwracać uwagę ?? Jaka mieć temp wody???
Kris
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Śmierć ryb

Post autor: BARA »

Po raz kolejny bardzo Cię proszę podaj informacje zgodnie z Regulaminem Działu Choroby. Regulamin jest w dziale, kopiuję go poniżej.


REGULAMIN DZIAŁU CHOROBY RYB

1. Opisz akwarium wg. wzoru:
-litraż (wymiary akwarium)
-obsada ryb
-pokarmy którymi karmisz ryby
-temperatura wody i jej parametry (jeżeli je znasz)
-ew. inne zwierzęta w akwarium (ślimaki, żaby itp.)
-jak często podmieniasz wodę
-jak długo akwarium stoi
-jak dawno ryby zostały wpuszczone
-jaką masz filtrację, oświetlenie, grzałkę
-czy w akwarium są rośliny, jak dużo
-czy w akwarium są sztuczne rośliny/ozdoby
-co jest podłożem
2. Opisz objawy choroby:
-zmiany w zachowaniu ryby
-zmiany na jej ciele
-co się dzieje z pozostałą obsadą

Akwarium wygląda nieźle, ale wymaga poprawek, nie pisząc już o totalnym porządku z obsadą. Masz za dużo ryb o nie dających się pogodzić wymaganiach.
Wyłącz napowietrzanie jakie masz w filtrze, rozpyla powietrze w wodzie i drażni skrzela ryb - wystarczy skierować wylot wody żeby poruszał taflę wody.
Anubiasa nie można sadzić w podłożu, wyjmij go i umocuj na korzeni/kamieniu.

Molinezje do oddania, dla nich Twój zbiornik jest za mały.
Skalar (skalary!) do natychmiastowego oddania, ten gatunek wymaga minimum 200l! i akwarium o wysokości minimum 50cm oraz wody miękkiej i kwaśnej, są ciepłolubne.
Cierniooczki do oddania, Twoje akwarium jest dla nich znacząco za małe, minimalna długość zbiornika powinna wynosić 80cm.
Danio i neony Innesa to gatunki chdłodnolubne.
Neony i żałobniczki wymagają wody miękkiej i kwaśnej, a gupiki, platki i molinezje wymagają wody twardej i zasadowej (żyworódki są są również bardzo ciepłolubne!)
Kamyki na dnie przysyp piaskiem, bo między nie będą wpadać odchody ryb, resztki jedzenia, będą gnić i brudzić wodę.

Podsumowując: masz za dużo ryb w małym akwarium, w dodatku trzymasz gatunki które nigdy nie powinny być ze sobą trzymane.

Do oddania na już: skalary, molinezje, cierniooczki, żałobniczki i zbrojnik (glonojad) - dla nich Twoje akwarium jest mocno za małe.
Jeżeli chcesz trzymasz gupiki i platki (ciepłolubne) to oddaj neony i danio (chłodnolubne).
Sprawdź jakimi parametrami wody dysponujesz, zakładam że masz wodę twardą i zasadową. Oddaj neony i danio.
Jeżeli masz jeszcze inne gatunki ryb, których nie widzę na zdjęciu to proszę podaj mi ich ilość i nazwy.

Czekam na informacje odnośnie filtracji, oświetlenia, parametrów i podmian wody, karmienia i innych, jakich jeszcze nie podałeś a ja nie wypatrzyłam na zdjęciu.

Twoje akwarium może być naprawdę piękne i tak się zapowiada, ale nie możesz kupować wszelkich gatunków ryb jaki chcesz mieć i jakie poleci Ci sprzedawca w sklepie, bo szybko Twój zbiornik zamieni się w umieralnię.
Poczytaj o wymaganiach gatunków ryb jakie trzymasz i chcesz trzymać.
Poczytaj o podstawach akwarystyki.

Czekam na informację i trzymam kciuki za stworzenie pięknego akwarium.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ