Masowe zgony ryb

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Danem
Posty: 1
Rejestracja: 21 cze 2020 6:27

Masowe zgony ryb

Post autor: Danem »

Witam. Mam problem z rybkami. Nie mam pojęcia co się mógło stać, ostatnio parę czynników się pojawiło mogących to skutkować. Wczoraj zaobserwowałem że wybki pływają przy powierzchni, nerwowo łapią powietrze, nieco zbladły, a jedną brzanka nawet była martwa. Było to wieczorem jak kładłem się spać, więc odpuściłem sobie już sprawdzenie co się mogło dziać. Rano wstaje, a martwych rybek jest więcej. 2 neony 2 mieczyki (obie samice) i gupik. Teraz rybk osie juz uspokoiły pływają po całości zbiornika. Nie mam pojęcia co mogło to spowodować. Podmieniłem ostatnio wodę nie cała tylko część. Wczoraj była trochę mętna i nie wiem czy to mogło być to. Kupiłem też pokarm wybarwiający inny niż zwykle nie dawno oraz dałem środek Multimineral dla wzmocnienia roślinek. Napowietrzam dość intensywnie zbiornik. Filtr chodzi prawie bez przerwy tylko na karmienie wyłączam więc jakieś 5 min nie chodzi Maks przy każdym karmieniu. Nie mam pojęcia co mogło się stać bo do tej pory było dobrze. Moje typy to właśnie zmiana pokarmu, mętna woda lub ten środek. Nic więcej nie zmieniło się ostatnim czasem.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Masowe zgony ryb

Post autor: owlman »

Czesc . Jezeli nie znasz parametrow wody to zapodaj chociaz fote zbiornika .
le pianka
Pomocnik
Posty: 255
Rejestracja: 17 kwie 2006 5:51

Re: Masowe zgony ryb

Post autor: le pianka »

Własnie, podaj parametry wody. Obstawiam azotany zbyt wysokie.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Masowe zgony ryb

Post autor: BARA »

Podaj nam informacje o zbiorniku zgodnie z Regulaminem Działu Choroby.

viewtopic.php?f=6&t=74
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ