Chowające się molinezje

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
miki5022
Posty: 7
Rejestracja: 13 maja 2020 11:07

Chowające się molinezje

Post autor: miki5022 »

Witam, borykam się z problemem, że moja molinezja chowa się w jamie korzenia. Czy to jest normalne zachowanie? Normalnie pobiera pokarm i potem ucieka do swojej kryjówki. Ryby są nowe w zbiorniku, przebywają od 2 tyg. Oraz 2 pytanie, dziś zauważyłem białe odchody u mojej drugiej molinezji. Taki grubszy sznurek, krótki, nie ciągnący się, czy jest się czym martwić? Z góry dzięki za odp.

Zbiornik ma +- 2 mies.
Pojemność: 112l
Ostatnia wymiana wody: dzisiaj (25%), po dwóch tygodniach (tydzień temu nie miałem jak).
Obsada:[od 2 tyg.] molinezje (3),[od 3 tyg.] zbrojniki niebieskie (2),[od 2 tyg.] Kirys czarny (1), [od wczoraj] kirys panda(2). kirys spiżowy(1)
Akwarium założone 2 mies. temu, ryby są od półtora miesiąca, wcześniej brak objawów.
pH: 7,5
NO3: 10mg/l
NO2: 0
GH: 17 stopni niemieckich
KH: 15 stopni niemieckich
Chloru brak.
Amoniak 0.
Temperatura: 25 stopni
CO2: 10
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: Chowające się molinezje

Post autor: MarJan »

od początku molinezja ukrywa się czy pływała w toni i od niedawna zaczęła się chować?
przycinki roślin były?rośliny pływające były?coś zmieniło się w tej kwestii z roślinami? tafla wody jest całkowicie oświetlona? po za korzeniem-obecnym miejscem ukrycia- nie ma jakiegoś zacisznego miejsca? ryba może się stresuje światłem- może zielsko na taflę załatwi sprawę, nieraz widziałem wyraźne zmiany w zachowaniu rybek zależnie od tego czy tafla była zajęta przez zielsko czy było łyso...ryby są o wiele śmielsze kiedy czują nad sobą coś co je kryje
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Chowające się molinezje

Post autor: BARA »

Jak dużo jest roślin w zbiorniku?

Podnieć temperaturę na 26-27 stopni.

Czym karmisz ryby?

Masz kiryski, a nie kirysy...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
miki5022
Posty: 7
Rejestracja: 13 maja 2020 11:07

Re: Chowające się molinezje

Post autor: miki5022 »

Problem zażegnany :) Dołożyłem roślinę pływającą, tak jak radził MarJan, dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ