Biały, galaretowaty nalot na roślinach

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Dasma
Posty: 25
Rejestracja: 05 cze 2020 17:39

Biały, galaretowaty nalot na roślinach

Post autor: Dasma »

Hej, moje akwarium ma już około półtorej miesiąca, od tygodnia są w nim otoski i krewetki. Na mchach i moczarce wczoraj pojawił się biały galaretowaty/włochaty nalot, dzisiaj jest już na większości roślin(korzenie pistii, liście lidwigi). Proszę o pomoc w identyfikacji tego szkodnika. Robię bardzo regularne podmiany niewielkiej ilości wody, odprowadziłem też większość tego nalotu wężykiem. Co do warunków w akwarium, na pewno nie jest to spowodowane nadmiarem gnijącego jedzenia, ponieważ jak na razie otoski zjadają glony z kamieni i szyb/ jeśli dostają jedzenie, to bardzo niewiele i sprzątam resztki po ok. godzinie od karmienia. Pomocy :(
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dasma
Posty: 25
Rejestracja: 05 cze 2020 17:39

Re: Biały, galaretowaty nalot na roślinach

Post autor: Dasma »

Obrazek
Tutaj w toni wodnej
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: Biały, galaretowaty nalot na roślinach

Post autor: grzesi3k »

Jest to pleśń. Albo przekarmiasz (to, że czyścisz to nie znaczy, że nie przekarmiasz), albo ikra ci pleśnieje. Obstawiam jednak przekarmianie.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: Biały, galaretowaty nalot na roślinach

Post autor: MarJan »

podpowiem, że w karmieniu chodzi o to, żeby nie było czego sprzątać- tyle dajesz ile zjedzą i ani drobiny więcej; lepiej jest niedokarmiać jak przekarmiać- zdrowe ryby to głodne ryby, na prawdę...
...nie wiem czy jest się czym chwalić, ale moje ryby nie zdychają, są zdrowe, wybarwione i ruchliwe...można w wielu miejscach przeczytać, że karmi się co najmniej 2xdziennie w małych ilościach lub częściej- nie stosuję tego- karmię raz dziennie, niekiedy w ogóle nie karmię ( w tygodniu zawsze jest jakiś dzień głodówki bez karmienia) i nie karmię też dużo, nigdy nic nie zostaje- parę minut i nie ma nic, jakiś denny granulat znika może po parunastu minutach...ryby wyglądają dobrze, są wyrośnięte odpowiednio itd...
Dasma
Posty: 25
Rejestracja: 05 cze 2020 17:39

Re: Biały, galaretowaty nalot na roślinach

Post autor: Dasma »

na 8 otosków i 12 krewetek na 2 dni rzucałem jedną pastylkę, co przestałem robić gdy zobaczyłem że nie chcą tego wcinać
ODPOWIEDZ