Kropka różowa na pyszczku u prętnika karłowatego

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Sabella
Posty: 72
Rejestracja: 04 maja 2019 19:07

Kropka różowa na pyszczku u prętnika karłowatego

Post autor: Sabella »

Hej,
Mam problem z moim prętnikiem, najpierw myślałam, że może z kimś się pobił (podczas karmienia jest baaardzo agresywny), ma różowawą kropkę, która niestety rośnie... Co to może być? Jak to leczyć? W necie najbardziej zbliżona wydaje się być dziurawica, ale w sumie nie do końca.

To, co się zmieniło, to od 3-4 tygodni borykam się z glonami nitkowatymi i takimi długaśnymi, brązowymi niteczkami które mega ciężko usunąć i powoli tracę wiarę w to, że się uda. Pojawiły się po tym, jak 2 tygodnie mnie nie było i filtr się przytkał. Kropka pojawiła się tydzień temu. Inne ryby zdrowe.

Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Kropka różowa na pyszczku u prętnika karłowatego

Post autor: BARA »

Jakie są parametry wody?
Czym karmisz ryby?
Czy możesz zrobić zdjęcie chorej ryby?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Sabella
Posty: 72
Rejestracja: 04 maja 2019 19:07

Re: Kropka różowa na pyszczku u prętnika karłowatego

Post autor: Sabella »

Nie wiem czemu, ale moja poprzednia odpowiedź się nie opublikowała... Ryba padła, następnego dnia trochę spuchła i było po niej.
Generalnie parametry były bez zmian, ciężko mi było go uchwycić, ale na powyższym zdjęciu z pierwszego postu widać go w ruchu. Pozostałe ryby na szczęście ok.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Re: Kropka różowa na pyszczku u prętnika karłowatego

Post autor: MarJan »

...te nieszczęsne prętniki, też niejednego miałem i każdy padł przedwcześnie mimo starania się o jak najlepsze warunki, ogólnie przestałem "lubić" labiryntowce, nie mam do nich szczęścia, a niby ryby wytrzymałe...
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Kropka różowa na pyszczku u prętnika karłowatego

Post autor: BARA »

Proszę podawaj zawsze informacje o zbiorniku zgodnie z Regulaminem Działu Choroby.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ