Potrzebuję porady

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Certyfikat
Posty: 151
Rejestracja: 16 maja 2016 13:26

Re: Potrzebuję porady

Post autor: Certyfikat »

Jeśli ta ryba ma pożyć to proponuje następujące działania:

Nr 1. Kup rośliny - sadzonki mikrozoriów i anubiasów masz na olx od 2 zł, za 10 zł dostaniesz duże rośliny, do tego pistia, rzęsa, salvinia natans - coś co rośnie na powierzchni

Nr 2. Ustaw temperature wody na 27 stopni

Nr 3. Kup preparat dla bojownikow (dedykowany), który wspomoże regeneracje płetw np suma gill and tail

Nr 4. Kup preparat wzmacniajacy dla bojownikow nl suma body strong

Nr 5. Karm rybe wysokobiałkowym pokarmem.

Powodzenia.
Grzesiekk
Posty: 13
Rejestracja: 24 gru 2020 2:23

Re: Potrzebuję porady

Post autor: Grzesiekk »

Witam to znowu ja i z nowym problemem. Otóż martwice udało mi się wyleczyć częstymi podmianami wody, zasoleniem jej oraz kąpielami w soli oraz bakteriobojczym(gdzies wyczytałem ze tetra bactosan ma takie wlasciwosci. Co 2 dzien karmię go robakami oraz zakupiłem rośline. Płetwy ładnie odrosły wszystko było pięknie lecz w nocy z wczoraj na dziś pojawiło się na nim dziwna rana. Nie wygląda to na narośl ani odplamienie, a ubytek. Wczoraj nie zauważyłem żadnych zmian, a ta rana powstała prawdopodobnie w nocy. Zdjecie z wczoraj oraz dzisiaj. Nasuwa się pytanie czy to ja coś zaniedbałem czy ryba się o coś skaleczyła
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2021 16:03 przez Grzesiekk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Potrzebuję porady

Post autor: BARA »

Temat przeniosłam do odpowiedniego działu.
Proszę podaj informacje o aktualnym stanie akwarium zgodnie z Regulaminem Działu Choroby.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Grzesiekk
Posty: 13
Rejestracja: 24 gru 2020 2:23

Re: Potrzebuję porady

Post autor: Grzesiekk »

1 bojownik strzępiasty. Od n-tego stycznia, akwarium 15 litrow, temperatura wody 27-28 stopni, z parametrów wiem tylko, że wode mam srednio miekka, podmianki co 5-7 dni 3l, filtr hj111b z deszczownia skierowana ku gorze, grzałka 25w z term., obecnie 1 choć spory anubias, korzenie red moor (prawie dojrzałe), a podłoże to piasek. Ryba zachowuje się normalnie, a dolegliwość opisałem wyżej i dodam, że ostatnio troszeczke (doslownie troszeczke) mniej się rusza.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: Potrzebuję porady

Post autor: grzesi3k »

Masz pokrywe?
Grzesiekk
Posty: 13
Rejestracja: 24 gru 2020 2:23

Re: Potrzebuję porady

Post autor: Grzesiekk »

Tak, mam
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Potrzebuję porady

Post autor: BARA »

Czym karmisz bojownika?

Podmieniaj częściej wodę, to akwarium jest za małe na trzymanie w nim jakichkolwkek ryb - to jest moje zdanie. Woda szybko staje się trująca ze względu na wydaliny bojownika, brakuje miejsca do pływania, brakuje miejsca do odpoczynku.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Grzesiekk
Posty: 13
Rejestracja: 24 gru 2020 2:23

Re: Potrzebuję porady

Post autor: Grzesiekk »

Płatki tropical ichtio-vit, supervit tropical granulki oraz tropical red mico - suszone larwy ochotników. Odchody -te co sa widoczne- to się staram na bieżąco odciągać.
Edit: wygląda na to, ze to skaleczenie bo już się zrasta
ODPOWIEDZ