Spuchnięte oko ryby, bakteria

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Badi120293
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2020 22:26

Spuchnięte oko ryby, bakteria

Post autor: Badi120293 »

Witam serdecznie.
Od prawie roku mam akwarium 40l, poznaje na nim akwarystyke, chciałbym w niedalekiej przyszłości założyć akwarium 200l.
Akwarium jest napowietrzane filtrem zewnętrznym, do tego mała grzałka. Obsada ryb to :
2 molinezje
3 gupiki
2 bojowniczki ( krzyżówki „ piękne kolory „ )
2 wężyki ( dokładnej nazwy nie znam )
Pare sztuk ryżowych ślimaków
Pare sztuk małych szarych rybek wyłowionych przez znajomego ze stawu ;) ( nazwy tez nie znam ale może ktoś podpowie )

Jakiś czas temu jedna z bojowniczek nagle zmieniła swój wyglad tj. Napuchlo jej mocno oko, jej tułów tez dziwnie napuchl jakby miała jakieś bąble. Oczywiście jej żywotność zmalała , ledwo dychala i podpływały do tafli wody tylko złapać powietrza . Zrobiłem jej kwarantannę 48 h w oddzielnym naczyniu , z akwarium spuściłem 50% wody , dolalem świeżej i dolalem preparat cmf . Po tej 48 godzinnej kwarantannie bojowniczka straciła opuchliznę , teraz ma tylko trochę opuchnięte te oko i ciężko się jej poruszać chyba . Co może być przyczyna i co z nią Zrobix ? Nie chce zarazić innych ryb .
Ps. Akwarium bez roślin
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Spuchnięte oko ryby, bakteria

Post autor: BARA »

Od prawie roku zamęczasz ryby trzymając je w skrajnie nieodpowiednich warunkach. Poczytaj o wymaganiach gatunków ryb jakie chcesz trzymać. Ryby oddaj jak najszybciej dla kogoś kto ma pojęcie o akwarystyce. Zbiornik zlikwiduj i zanieś do piwnicy.

Zanim zaczniesz zajmować się trzymaniem żywych i czujących istot nabierz o nich wiedzy.

Twoje błędy: za mały litraż akwarium, złe parametry wody o których nie masz pojęcia, brak roślin niezbędnych dla ryb, brak przygotowania akwarium na trzymanie danych gatunków ryb, mieszanie gatunków ryb mających kompletnie odmienne wymagania itd itp.

Zacznij wszystko od nowa.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Spuchnięte oko ryby, bakteria

Post autor: BARA »

Badi120293 pisze: 30 gru 2020 11:49 Witam serdecznie.
Od prawie roku mam akwarium 40l, poznaje na nim akwarystyke, chciałbym w niedalekiej przyszłości założyć akwarium 200l.
Akwarium jest napowietrzane filtrem zewnętrznym, do tego mała grzałka. Obsada ryb to :
2 molinezje
3 gupiki
2 bojowniczki ( krzyżówki „ piękne kolory „ )
2 wężyki ( dokładnej nazwy nie znam )
Pare sztuk ryżowych ślimaków
Pare sztuk małych szarych rybek wyłowionych przez znajomego ze stawu ;) ( nazwy tez nie znam ale może ktoś podpowie )

Jakiś czas temu jedna z bojowniczek nagle zmieniła swój wyglad tj. Napuchlo jej mocno oko, jej tułów tez dziwnie napuchl jakby miała jakieś bąble. Oczywiście jej żywotność zmalała , ledwo dychala i podpływały do tafli wody tylko złapać powietrza . Zrobiłem jej kwarantannę 48 h w oddzielnym naczyniu , z akwarium spuściłem 50% wody , dolalem świeżej i dolalem preparat cmf . Po tej 48 godzinnej kwarantannie bojowniczka straciła opuchliznę , teraz ma tylko trochę opuchnięte te oko i ciężko się jej poruszać chyba . Co może być przyczyna i co z nią Zrobix ? Nie chce zarazić innych ryb .
Ps. Akwarium bez roślin
Kopiuję opis Twojego akwarium.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ