białe odchody przypominające wąsa na przemian z brązowymi.

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Sebsn122
Posty: 13
Rejestracja: 27 lut 2021 19:39

białe odchody przypominające wąsa na przemian z brązowymi.

Post autor: Sebsn122 »

Cześć mam problem u jednego z moich prątników dziś zauważyłem dochód który długością kolorem i kształtem przypominał 3 wąs. jak po 5 minutach wrzuciłem do akwa ryba robiła już normalną brązową kupę.

temperatura 24,5-25,5
NO3 15
NO2 0
GH 10
KH 6
pH 7
CL <0,8
CO2 indykator zielony 20mg/l

72l mocno zarośnięte
kilka rc
2 prętniki
8 razbor kinowych
6 otosków
1 zbrojnik albinos(złoty)
2 helmety

obecne karmy tropical
ichtio-vit
tropical 3-algae
tropical green algae
tropical betta granulat
+granulat z zoologa z którego kupiłem bojownika sypany chyba z opakowania tropicala, ponoć to tam jadł poza świeżym nie pamiętam co to).
próbki
tetra min (podana wczoraj)
tetra micro sticks
tetra cory
raz na tydzień gotowana marchewka (miała być dla zbrojnika jedzą głównie prętniki, kawalątek sałaty.


Do tej pory nie miałem akwarium kwarantannowego te mam od tygodnia, czeka tam bojownik młodziutki w sklepie był w osobnym boksie ponoć 2 tyg. miałem go asymilować w ogólnym jak ostniego członka obsady(jak bedzie agro wróci do 25l)
2 tygodnie temu odnotowano zgon samiczki petnika były 2 bez objawów, była u mnie niecałe 2 tyg. zgon odnotowano w dniu po podaniu dafni suszonej (wywaliłem cholerstwo). Druga samica była w stosunku do niej bardzo agresywna.(jedyny zgon w tym akwarium)
białej nie mam fotki ale z brązowej wystaje jakaś nitka teraz za duże zdjęci stąd link
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: białe odchody przypominające wąsa na przemian z brązowymi.

Post autor: owlman »

Czesc. Za niska temperatura . Czym mierzone parametry ? Akwarium nie jest mocno zarosniete .
Sebsn122
Posty: 13
Rejestracja: 27 lut 2021 19:39

Re: białe odchody przypominające wąsa na przemian z brązowymi.

Post autor: Sebsn122 »

na zdjęciach fragment po przycince, jest zarośnięte,
zdjęcie z przed tygodnia obecnie zarośla zasłaniają pierwszą przyssawkę filtra na całej długości poza fragmentem z pierwszych zdjęć tam celowo nico przestrzeni bo rosną rośliny wysokie dotykające tafli dla prętnika.

Temperatura za niska ? Dla tej obsady wydawało mi się że to jest złoty środek planuję stopniowo zwiększać do 26-26,5, zanim włożę bojownika. Ale więcej nie może być bo np otoski :).

Testy PRO JBL AQUATEST 7 in 1 -
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2021 20:22 przez Sebsn122, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: białe odchody przypominające wąsa na przemian z brązowymi.

Post autor: owlman »

Slabo zarosniete . Nie ma czegos takiego jak zloty srodek . Jedynym srodkiem jest dobor obsady rybnej o jak najbardziej zblizonych wymaganiach . Pretnik i bojownik 27C
Sebsn122
Posty: 13
Rejestracja: 27 lut 2021 19:39

Re: białe odchody przypominające wąsa na przemian z brązowymi.

Post autor: Sebsn122 »

W doborze obsady kierowałem się książką polecaną przez akwarystów (atlas ryb akwariowych Prusińskiej), i wszystkie ryby są w parametrach i to nie na ich skraju (to rozumiem przez złoty środek) pod tym względem, wg niej
prętnik 22-27 wiec to co piszesz to już temperatura skrajna.
otoski 22-28
zbrojnik 23-27
bojownik 22-30 hodowcy i forumowicze podają wiecznej stąd docelowe 26+/-
razbora 22-25 (tu mamy max), jednak ine żródła podają wyższą tolerancję dlatego jestem skłony na 26-26,5 max ale dopiero jak przyjdzie do zbiornika bojownik.

co tu jest niedobrane wsztkie rybki mają zbliżone warunki temperaturowe, i podana tep. jest w środku ich upodobań, ba jest wyższa o 2-3 stopnie od minimum każdej rybki


po tym nic to dla mnie nie wnosi, no chyba że mi powiesz że to może wywoływać taki objaw, albo mam ją podwyższyć na czas kurażu.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: białe odchody przypominające wąsa na przemian z brązowymi.

Post autor: owlman »

Skoro wiesz lepiej , to po co pytasz ? Temperatura jest jednym z najwazniejszych parametrow i jezeli jest nieodpowiednia ryby zaczynaja zapadac na rozne choroby . Co to za testy , ktorych uzywasz ?
Sebsn122
Posty: 13
Rejestracja: 27 lut 2021 19:39

Re: białe odchody przypominające wąsa na przemian z brązowymi.

Post autor: Sebsn122 »

Testy PRO JBL AQUATEST 7 in 1 -

sorry góry coś pomyliłem koryguje.

Źle mię zrozumiałeś dziwie się i pytam, bo dobór według literatury co do temperatury mam, a najbardziej mnie interesuje co mam teraz zrobić i czy to groźne.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: białe odchody przypominające wąsa na przemian z brązowymi.

Post autor: owlman »

Jezeli ta pani rybolog wydala atlas z takimi danymi , to gratuluje jej poczucia humoru . Sprawdz czyms dokladniejszym NO3 . Oprocz temperatury ( ktora nalezy podniesc ) pozostaje kwestia pokarmow . Czy nic poza tym co napisales wyzej nie podajesz do jedzenia ?
Sebsn122
Posty: 13
Rejestracja: 27 lut 2021 19:39

Re: białe odchody przypominające wąsa na przemian z brązowymi.

Post autor: Sebsn122 »

nie spisałem wszystko co mam w szafie + wypisałem warzywa które dostały od startu,

co do NO3 normalne zawsze mi o 5 skacze po przycince nie jestem wstanie wybrać wszystkiego, zazwyczaj max 10. oczywiście poza startem ;)
10 cm podłoża z przodu i 13 z tyłu robi swoje filtracja poszłaby pewnie i bez filra,

PS: co do karmy, raz widziałem jak upolował rodzynkę(małego ślimaczka) przyniesioną na roślinie, ale finalnie jej nie wtrąbił tylko ubił na szybie.
Sebsn122
Posty: 13
Rejestracja: 27 lut 2021 19:39

Re: białe odchody przypominające wąsa na przemian z brązowymi.

Post autor: Sebsn122 »

owlman pisze: 17 kwie 2021 20:34 Jezeli ta pani rybolog wydala atlas z takimi danymi , to gratuluje jej poczucia humoru . Sprawdz czyms dokladniejszym NO3 . Oprocz temperatury ( ktora nalezy podniesc ) pozostaje kwestia pokarmow . Czy nic poza tym co napisales wyzej nie podajesz do jedzenia ?
ok spoko tylko na jakiej podstawie ta opinia, bo wiesz jak mam wierzyć jej lub komuś z forum o kim nie słyszałem bez jakiejś podkładki. Gdzie chodzi o moje ryby
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: białe odchody przypominające wąsa na przemian z brązowymi.

Post autor: owlman »

Osobiscie wole forum niz pseudonaukowcow , ktorzy zrobia wszystko dla kasy . Ta pani jest pewnie w czyms dobra ale nie jest to akwarystyka .
Sebsn122
Posty: 13
Rejestracja: 27 lut 2021 19:39

Re: białe odchody przypominające wąsa na przemian z brązowymi.

Post autor: Sebsn122 »

Po 2 dniowej lekturze podejrzewam nicienie,

Z tym że wiem że bez mikro najlepiej lek na wiciowce, potem na nicienie

Ale co mogę podać aby nie uśmiercić Rc krewetek(nie wyłowie ich z mojego lasu, :) i zbrojnika
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: białe odchody przypominające wąsa na przemian z brązowymi.

Post autor: BARA »

Możesz zastosować Capisol Zooleka, jest dobry na pasożyty wewnętrzne ryb.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Sebsn122
Posty: 13
Rejestracja: 27 lut 2021 19:39

Re: białe odchody przypominające wąsa na przemian z brązowymi.

Post autor: Sebsn122 »

Przypomniałem sobie, że kiedyś widziałem jak prętnik wciąga jak spagetti glony nitkowe w sporej ilości. Mogą być niestrawione w odchodach ? Częściowo strawione ?. Ten środek ubija krewetki i szkodzi zbrojniką i sumowatym czyli otoska chyba też ponoć, zamówiłem protocaps. I o tego zacznę jak nie pomoże odpowie ryby do 25 i tam zapisano środek podany w poście wyżej. Ten zamówiony pomoże ponoć jak to wicienie lub problemy trawienne. Chodź teraz się wącham bo inne ryby bez objawów a te nitki w sumie logiczne
ODPOWIEDZ