Co z tymi prętnikami?

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Nirvana
Posty: 118
Rejestracja: 13 lut 2005 16:19

Co z tymi prętnikami?

Post autor: Nirvana »

Moja samiczka, niewiem co u mnie z tymi prętnikami wszystkie ryby ok tylko onme chorują:(. Chyba kupiłam już chore ze sklepu... może pobierają tam z nie sprawdzonej hodowli. Proszę Was bardzo o radę. Wątpie że jest jeszcze jakaś szansa na ratunek mojej prętniczki otóż ma ona cały wydęty brzuch jak balon przy oku miała czerwony bąbel ale już jej pękł i zostały białe strzępki. W niektórych miejscach ma nastroszone łuski lub wypadnięte ale tego jest niewiele. To akwarium wielogatunkowe 100L, na dodatek jest tam narybek czy inne ryby (szczególnie 11 sztuk narybku) też na to zachoruje co robić co to za choroba:( ratunku......!!! Ten drugi prętnik samiec miałam 3 zostały mi już tylko te 2 też ma coś nie tak z łuskami poza tym innych objawów nie widze. Proszę o pomoc!!!!
45X80X35- Gurami, prętnik, zbrojnik
30L - Neony, bojownik, gupiki
25L - Wkrótce żłobek gupików
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

W Twoim akwarium widze zadomowila sie posocznica,chore rybki do osobnego akwarium jak najszybciej,podaj tam potrójna dawke trypaflaviny i 0.5g antybiotyku (najlepiej na bazie penicyliny). reszte doczytaj w kompendium .
Pozdrawiam
Przemek
Nirvana
Posty: 118
Rejestracja: 13 lut 2005 16:19

Post autor: Nirvana »

gdzie moge to kupic odpisz szybko!!!! bo musze sie spieszyc o 18 zamkna mi sklepy :( oprocz tego gdzie dostane aqua kali? poza tym zastanawiam sie dlaczego atakuje tylko te pretniki jak je kupowalam to byly jakies dziwne.... A co z narybkiem nie zaszkodzi mu chemia do zapobiegania chorobie?
Ostatnio zmieniony 10 sty 2006 17:26 przez Nirvana, łącznie zmieniany 1 raz.
45X80X35- Gurami, prętnik, zbrojnik
30L - Neony, bojownik, gupiki
25L - Wkrótce żłobek gupików
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Co gdzie kupic :?: Trypaflavine :?: W kazdym zoologicznym,a antybiotyki albo masz w domu albo ne recepte jedynie.
Pozdrawiam
Przemek
Nirvana
Posty: 118
Rejestracja: 13 lut 2005 16:19

Post autor: Nirvana »

no a aqua kali? Cóż to za specyfik tego nie używałam jeszcze...
45X80X35- Gurami, prętnik, zbrojnik
30L - Neony, bojownik, gupiki
25L - Wkrótce żłobek gupików
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Po pierwsze aqua kali jak zamierzasz odkazic całe akwarium a na to sie chyba nie zanosi poniewaz reszta ryb jeszcze zipie i nie ma objawów chorby prawda :?: narybkowi pewnie zaszkodfzi ale jak juz pisałem chora rybke musisz przeniesc do osobnego zbiornika innej rady przy tej chorobie nie ma :!: A jak były dziwne to po co kupowałs :?: Masz teraz nauczke...
Pozdrawiam
Przemek
Nirvana
Posty: 118
Rejestracja: 13 lut 2005 16:19

Post autor: Nirvana »

dziękuje Ci bardzo, fakt mam nauczke ale wtedy nie znałam sie na tych rybach i nie znałam ich zachowań więc nie wiedziałam czy one naturalnie są takie niemrawe :( Daje Ci punkcik "pomógł" :) i jeszcze raz dzięki
45X80X35- Gurami, prętnik, zbrojnik
30L - Neony, bojownik, gupiki
25L - Wkrótce żłobek gupików
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Równiez dziekuje i rozumiem Cie w 100% ale teraqz bedziesz wiedziec ze najpewniejszym srodkiem przeciw chorobom ryb jest ich dokładna obserwacja i pożniejsza kwarantana w osobnym zbiorniku.
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ