wysoka temperatura i ślimaki...

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grzempek7
Posty: 88
Rejestracja: 11 wrz 2005 8:58
Lokalizacja: Warszawa

wysoka temperatura i ślimaki...

Post autor: Grzempek7 »

Tak jak już pisałem winnych miejscach startuję z nowym akwa (200l, filt kubełkowy, obsada mieszana). Na zarybienie przyjdzie czas. Natomiast na obecnym etapie mam równiez 2 nierozwiazane problemy:
1. wysoka temperatura: w pokuju po zakręceniu kaloryfera i uchylonym oknie, temperatura w akwa oscyluje w granicach 27-28 stopni (w dzień), w nocy bez oświetlenia spada do 26. Belka z oświetleniem wydziela dużą ilość ciepła. Czy może być jakaś wadliwa - czy coś? Nie przewiduję "odkrywania" akwa. Cóż jeszcze można by zaradzić na temperaturę???
2. ślimaki: niestety pomimo dosyć skrupulatnego mycia rośli - przypałętały się. Walczę z nimi co dziennie (zbieram, bądź rozgniatam). Czytałem o gotowanej marchewce ;-0 (jeszcze nie próbowałem), o baterii 4,5 V (chyba odpada, bo zamierzam trzymać krewetki...), czy coś jeszcze wchodzi w rachubę? (chemia w ostateczności)
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

bocja wspaniała i po ślimakach :)
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Ad1)belka nie jest wadliwa,to ze woda sie od niej troche ogrzewa to normalne.radze zwiekszyc przepływ wody w akwarium,zminiejszyc ciut temperature w pomieszczeniu w którym ono stoi i ustawic termostat grzałki na pare stopni nizej niz temperatura jak chcesz utrzymac w akwarium.
Ad2) najlepszym sposobem jest marchewka.Skoro czytales powinienes wiedziec :wink: Przy krewtekach nie polecam zadne j chemi i bateri(do czesci tych wniosków jak widze doszedłes sam :) ).Wiec pozostaje ci tylko marchewka,ewentualnie po dojrzeniu zbiornika mozesz wpuscic rybke lubiaca zjadac slimaki(bocja,kolcobrzuch).ten drugi równierz nie pogradzi mala rybka lub ogonem wiekszej wiec z nim ostroznie.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Grzempek7
Posty: 88
Rejestracja: 11 wrz 2005 8:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grzempek7 »

ad1. jak mogęzwiększyć przepływ wody w akwa? dodatkowego filtra nie dam, a Aquael pracuje na maxa. Nad temperaturą w pokoju pracuję - ale mam pewne opory ze strony żony... grzałkę ustawiłem na 22 - nie włącza się wogóle.
ad2. Dzisiaj rano załatwiłem 7 sztuk... od dzisiaj terapia marchewkowa przez tydzień, zobaczę czy zadziała. bocja wspaniała - planowałem ją przy obsadzie, ale słyszałem głosy, że napewno dobierze się do krewetek. Co Wy na to?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Ad1) Znam ten ból ale postaraj sie jakos delikatnie namówic zone do tego :lol:
Ad2)Bocja na 100% dobierze sie do krewetek a terapia marchewkowa powinna przyniesc oczekiwane skutki :D
Pozdrawiam
Przemek
misiek
Posty: 49
Rejestracja: 22 maja 2005 10:19
Lokalizacja: walbrzych

Post autor: misiek »

nie rozumiem, marchewke do akwarium i po slimakach?
Zostałem zbanowany, ponieważ nie przestrzegałem regulaminu forum
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Juz kiedys wspoinałem o opcji szukaj na forum...Wkładasz marchewke do akwarium na noc wyjmujesz rano pokryta slimakami,operacje powtarzasz.jest to ekologiczny,sprawdzony sposób na pozbycie sie slimaków.
Przemek
atusia
Pomocnik
Posty: 243
Rejestracja: 12 maja 2005 10:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: atusia »

marchewke do akwarium i po slimakach?
Ten zabieg jest dość żmudny, ale skuteczny...codziennie do akwarium wkłada się plasterek marchewki...rano wyjmujemy marchew i wkładamy kolejny plasterek, zabieg powtarzamy do skutku...
Pozdrawiam Beata
Obrazek

240l-paletki
Ewe
Posty: 18
Rejestracja: 15 maja 2005 11:38
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Ewe »

nie mam na szczęście ślimaków i nie stosowałam metody z marchewką. Tak sie tylko zastanawiam czy tej marchewki to przypadkiem rybki nie wtrusiają?
Awatar użytkownika
sarniotko
Posty: 38
Rejestracja: 11 gru 2005 20:58
Lokalizacja: Swidnica

Post autor: sarniotko »

u mnie patent z marchewka nie skutkuje :( nie wiem czemu. jedyne co je ta marchewke to kiryski. powiedzcie mi czy mozna do mojego akwarium wrzucic bocje zeby zjadla mi slimaki bo z dnia na dzien mimo wyciagania jest ich coraz wiecej. jesli moge bocje to podajcie jaki gatunek mam kupic bo nie znam sie na nich. pozdro
108 litrow a w nim 10 neon inessa 2 skalary 5 gupikow 2 kiryski 2 glonojady :) jak narazie bez problemow:)

Obrazek
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

No jak na Twój baniak i obsadę to bocje się chyba nie nadają, choć chętnie ślimaczki by zjadły. A jeśli pytasz o gatunek bocji to chyba i wspaniała, siatkowana i pręgowana chyba wszystkie jedzą ślimaki. Najmniejsza rośnie bocja pręgowana w awka do 6 cm. Najlepsza metoda to odlawianie nocne, ale wiem że nie zawsze przynosi rezultaty. Są jeszcze metody "prądem", ale tu się nie chce wypowiadać. Było jednak to poruszane z tego co pamietam na forum.
Zyczę powodzenia w walce z ślimakami...

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Ja polecam bocje kubotai,co prawda trudna do dostania w sklepach ,jest najmniejsza z bocji i powinna pomóc Ci zwalczac slimaki bo sama ze wzgledu na swoja wielkosc ich nie wypleni.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
sarniotko
Posty: 38
Rejestracja: 11 gru 2005 20:58
Lokalizacja: Swidnica

Post autor: sarniotko »

a co sie stanie jezeli wpuszcze bocje wspaniala do mojego zbiornika? zje mi rybki???? czy chodzi tylko o to ze nie czula by sie najlepiej w 108 litrach??? bo mam mozliwosc pozyczyc od kumpla bocje wspaniala ?? co wy na to?
108 litrow a w nim 10 neon inessa 2 skalary 5 gupikow 2 kiryski 2 glonojady :) jak narazie bez problemow:)

Obrazek
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Rybek Ci na pewno nie zje :), jednakze czuć za dobrze się pewnie nie będzie a czy wytepi śliimaczki hmmm....może coś wart ten eksperyment:)
Bocja na wynajem :) Musze o tym pomyśleć, bo mam dwie :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
ODPOWIEDZ