Jak obniżyć temperature wody??

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Zablokowany
Awatar użytkownika
diiyin
Posty: 124
Rejestracja: 13 sty 2006 11:54
Lokalizacja: Tychy

Jak obniżyć temperature wody??

Post autor: diiyin »

Mam akwarium 45litrow a w nim trzy Red Ryukiny. Temperatura wody w moim akwarium wynosi 26 stopni celcjusza a z racji, że rybki lubia zimną wodę chciała bym osiągnąć tem 22 stopnie. Sprawdziłam, że świetlówka nie nagrzewa wody, grzałka jest wyłączona kaloryfery zakręcone i cały czas wietrze pokój ale nić nie pomaga. Największy problem jest latem kiedy wzrasta ona do 28 stopni.
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

A czy akwarium czasem nie jest na parapecie, albo nie naświetlają go za bardzo promienie słońca?
Jak czytałem wcześniej w innym poście nt obniżenia temp. wody Owl pisał, że jeśli możesz to zwiększ przepływ wody.
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hej!
Jaka jest Lacinska nazwa tych ryb?
Jak cieplo jest tym pokoju?
Jak sprawdzilas ze swietlowka wody nie nagrzewa?
Jednak jestem prawie pewny ze to swietlowka jest temu winna!
Daj szklarzowi wyciac szybke na pokrywke i wloz ja na podporki ugory w Akwa: i po problemie!
Pozdro!
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No jesli nie chesz meczyc sie z szyba nakrywkowa po prostu zwieksz przepływ wody jak słusznie zauwazył Brian :) Mozesz takze prezy kazdej podmianie zmieniejszac temerature podmienianej wody maxymalnie o jeden stopien.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
diiyin
Posty: 124
Rejestracja: 13 sty 2006 11:54
Lokalizacja: Tychy

Post autor: diiyin »

Sprawdzałam czy swietlówka nie nagrzewa na tej zasadzie, że jak nie jest załączona to temperatura wody jest taka sama. Nie akwarium nie stoi koło okna, ale mam okna na południową strone (może dlatego). Jeśli chodzi o przepływ wody to mam ustawiony na średnim poziomie bo inaczej ryby się męcz (tak wyczytałam w artykule o złotych rybkach)
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

To znaczy ze ty trzymasz zlote rybki w 45L?!?!
Carassius auratus auratus jak juz sama nazwa mowi to odmiana chodowlamna zwyklego karasia :!: Carassius auratus gibelio :!:
Te obie ryby dorastaja do 30-40cm :!: Ja osobiscie widzialem zlote rybki o wielkosci 30-35cm :!: Reszte sama wywnioskuj :idea: bo mi szkoda slow :!: :!: :!:
Szkoda mi tych ryb :!:
Awatar użytkownika
diiyin
Posty: 124
Rejestracja: 13 sty 2006 11:54
Lokalizacja: Tychy

Post autor: diiyin »

Za miesiąc bedzie akwarium 112 litrów. Rybki dostałam w prezencie od ojca mojej przyjaciółki (ma ich chodowle) mają one około półtorej roku i mają z 7 cm wielkości z płetwami.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

A nie przyszło Ci do głowy ze sa tak małe bo sa trzymane w nieodpowiednich warunkach i dlatego tez choruja :?: Jak napisał sum szkoda słow, a 112l nadaje sie na dwie góra..
Przemek
Awatar użytkownika
diiyin
Posty: 124
Rejestracja: 13 sty 2006 11:54
Lokalizacja: Tychy

Post autor: diiyin »

Ale jak je dostałam to powiedziano mi, że w takim akwarium moge trzymać trzy a jak podrosną to je wymieńić. One i tak duzo urosłu jak je miałam miały niecałe 5cm.
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hej!
Wyobrarzasz sobie 30-to cm rybe w 112L (80x35x40) bo ja absolutnie nie!
Przeciesz ona sie tam nawet nie obruci!
Nawet gdyby potwornie zkarlala to 20cm osiagnie napewno :!:
Wiezniowie w izolatce tez zyja jednak mysle ze sa szczecliwi gdy wruca chocby do swojwj skromnej celi!
Sory za ten srogi ton! Jednakinaczej nie potrafje Tobie tego wytlumaczyc!
Pozdro!
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No w skepach różne rzeczy niestety mówią. Generalnie jak upatrzysz sobie jakieś rybki poczytaj, postudiuj, zobacz książki lub net i będziesz wiedział czy takowe się nadają, a jak sprzedawca będzie Ci chciał wcisnąć powiedz mu: niech się walnie w łeb :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Zablokowany