pora godowa ??? :)

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
złota rybka
Posty: 41
Rejestracja: 03 sty 2006 12:54
Lokalizacja: bydgoszcz

pora godowa ??? :)

Post autor: złota rybka »

Moje welonki od jakis paru dni zachowuja sie w dziwny sposób..tzn. po jedzeniu gonią się i tak jakby podpływają sobie pod ogonki i za sobą pływają . Fajnie to wygląda,ale nie wiem co to znaczy ? ( dlaczego nie ma książek o behawioryzmie welonek ?:D:D:D ) i najważniejsza sprawa - jeden z welonów -dodam kiedyś bardzo żywotny i towarzyski obecnie siedzi ciągle w jednym miejscu i coś wysiaduje ( wygląda jakby spał) ,ale nigdy nie wybiera innego miejsca tylko ciągle to jedno i go tak jakby broni, poza tym jest bardzo żywy ,normalnie je ,wita sie ze mną,reaguje na stukanie - taki nasz kod :D itp. Czy to znaczy ze on coś wysiaduje ,czy może szykuje sobie miejsce do składania ikry,czyli jest to ikrzyca? :] Nie byłam jeszcze nidgy mamusią więc nie mam o tym pojecia.
Pomóżcie :] Pozdrawiam
akwa - 112 l , same welony ( teleskop Moora, calico, lwia główka albinos, złota rybka)
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No ja powiem Ci ze welonki nie wysiaduja :lol: :lol: Pierwszym objawem na który nalezy zwrócic uwage to tzw wysypka tarłowa u samca na skrzelach przypominajaca wygladem ospe rybia.Mi sie wydaje ze twoje welonki sa po prostu towarzyskie a tamta jest dojrzalsza i nie w gowie jej ciage ganianie po akwarium młodzikami :D .
Poydrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hej! Tak Owl ma racje!
Welonki nie pielegnuja potomstwa. A w akwa niedojdzie nigdy do rozrodu!
Sory!
Pozdro!
ODPOWIEDZ