co robić?

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
małgosia
Posty: 32
Rejestracja: 21 lis 2005 20:03
Lokalizacja: polanica

co robić?

Post autor: małgosia »

Witam.Proszę o zidentyfikowanie choroby w moim akwa,podejrzewam puchlinę albo pasocznicę niedajBoże :( .Odłowiłam platynkę i gupiczkę do kotnika bo byly grube i faktycznie platka niedlugo sie okociła.Małe jednak byly jakieś jakby niedorozwiniete,dużo martwych a niektóre mialy takie duże przeżroczyste brzuszki.Nigdy nie bylam przy porodzie wiec pomyslałam że pewnie tak ma być.Platynka po porodzie zdechła.Niewiem czy to normalne ale może i tak bywa zwlaszcza że miala juz trochę czasu i porodów wiele.Przerazilam sie kiedy gupiczka mimo dlugiego pobytu w kotniku dalej nie puszczała małych.Dzisiaj okazało się że to raczej nie ciąża.Brzuch tak okropnie napęczniał bylo widać czarne i czerwone kreseczki,łuski zaczeły odstawać i stała głowa w dół.Skróciłam jej cierpienia bo była sztywna z opuchlizny.Inne rybki ok.ale wolałabym zapobiedz chorobie.Akwa 60lparametry nieznane.podmiana ok15l-raz w tyg.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No to najprawdopodobniej posocznica ja bym podał do akwarium ogólnego trypaflavine i obesrwował jak u innych rybek by sie cos działo do kwarantanny odrazu i antybiotyki.
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ