Problem z Kakadu. Pomocy

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Timi
Posty: 51
Rejestracja: 19 sty 2006 17:57

Problem z Kakadu. Pomocy

Post autor: Timi »

Cześć
jestem nowy na tym forum. Nazywam się Tomek mam akwarium OK 60l od roku. Pół roku temu kupiłem parke Kakadu.
Od kilku dni dostrzegłem dziwne zachowanie kakadu, domyśliłem się że będą małe :wink: Wczoraj w nocy zauważyłem że koło muszli wokół której kręciła sie samica pływają małe rybki :D
I u mój problem. Co robić??
Odłowić ine ryby??
Odławiać rodziców??

AH inne ryby to skalary, gurami, kiryski, kosiarki i dwa glonojady

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19 sty 2006 18:37 przez Timi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Po pierwsze kosiarki ,gurami,skalary i kakdu nie nadaj sie do zbiornika 60l masz fatalna obsade i przerybienie to tak gwoli dokładnosci.I lepije coz z tym zrób bo na 100% akwarium sie posypie i to niedługo zapewne.a co do młodych kakadu przy takiej reszcie obsady pozostaje je tylko odłowic.
Przemek
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

60l rozumiem ze rurami to chciales napisac gurami i skalary, to jak najszybciej powinieneś zmienic akwa i w ogóle masz niedobraną obsadę na Twoj baniaczek 60 litrowy. A co do narybku, skoro skalar wciągnie neonka, zatem nowe rybki zostaną natychmiastowo pożarte przez inne Twoje rybki. Niestety dobór w akwarium masz fatalny pod względem ilości i rodzaju ryb, niestety czas na zmiane.

Pozdrawiam
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
Timi
Posty: 51
Rejestracja: 19 sty 2006 17:57

Post autor: Timi »

Akwarium zmieniam na wiosne na ok 100l reszte ryb właśnie odławiama w tym zostawie te kakadu. Rodzice strasznie gonią skalry i reszte.

A tak OF tak bardzo te ryby do siebie nie pasują?? czy po tym jak zmienei akwarium na większe będzie ok??

pozdrawiam
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Ryby totalnie nie pasują. Jeśli chodzi o skalary to na jednego minimu 25 litrów tak mówia i coś w tym jest. Gurami też dorastają do 10 cm, więc musisz zrozumieć, że pewnych ryb nie da się, mimo że ładne razem trzymać, tym bardziej w takim akwa a obawiam się i w nowympodobnie. Niestety popracuj, popytaj, poczytaj nad nową obsadą a bedziesz zadowolony jak i Twoje rybki.

Pozdrowionka
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Zmiana na 100l niewiele pomoze przyczyna prosta nie te ryby,parke gurami mogłbys zostawic na upartego ale kosiarki i skalary odpadaja.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Timi
Posty: 51
Rejestracja: 19 sty 2006 17:57

Post autor: Timi »

Odłowiłem wszytskie ryby zostały w akwa tylko akkadu
Na pewno samiec ani samica nie zjedzą mi małych :?: bo czasem samica bierze je w paszcze i wypuszcza ale zauważyłem żę chyba nie zawsze :roll:
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No bo miałes odłowic małe a nie inne ryby :!: Przeczytaj dokąłdnie co napisałem w pierwszym poscie :wink:
Przemek
Awatar użytkownika
Timi
Posty: 51
Rejestracja: 19 sty 2006 17:57

Post autor: Timi »

Bałem się je odłowić żeby ich nie skrzywdzić:oops:a inne ryby są teraz w innym podobnej wiekości akwa :roll:
zostawić małe z samicą i samcem??
I czym karmić?? tym co zawsze czyli ichtio-vit Tropicala??
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Rany.... Nie nie zostawiaj ich razem bo samiec jak sam napisałes urozmiaca sobie nimi diete,a małe karmic pokarmem dla narybku rozmoczonym zołtkiem ugotowanego jajka w małych ilosciach,pantofelikem i artemia.
Przemek
Awatar użytkownika
Timi
Posty: 51
Rejestracja: 19 sty 2006 17:57

Post autor: Timi »

już odławiam. znaczy samiec ich nie tyka tylko samica czasem je bierze w paszcze
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No ale i tak odłow obydwoje...kakadu to nie pyszczak... :wink:
Przemek
ODPOWIEDZ