Zbrojnik niebieski

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Zbrojnik niebieski

Post autor: Brian »

Witam
Obserwóje sobie dzisaj mojego zborojnika i zauważyłem, że jakby "schudł". Tzn. od spodu ma jakby wciągnięty brzuch, a z zewnatrz tak samo niektóre miejsca na siele są wklęśnięte. Co to może być???

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Pierwsze pytanie jakie akwarium,jaka obsada ,jakie parametry wody po prostu wszystko co pomocne.Nikt tu wrózył nie bedzie bo to przestarzała metoda.Nastepna sprawa jest czy Twój zbrojnik dostaje jakies tabletki dla glonojadów,ryb przydennych :?: Jesli nie to radze mu zaczac kupowac poniweaz mozesz zagłodzic w swoja rybke jesli tego nie zrobisz.
Przemek
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Akwa 25l (kupiłem takie bo wtedy o akwarystyce nie wiedziałem prawie nic itp. ale za 2 tyg będzie około 70l więc on się tam znajdzie). Ma długgośc około 8cm. Two - 30 Tww - 15 (pracuje nad obniżeniem Two jutro kupuje woreczki do zmiękczania zooleka), pH 6,5. Pozostała obsada 2 kiryski albinoski
7 neonków iness
1 platka
Pokarmu dla ryb przydennych nie podaję. Zawsze zjadał conieco tego co podawałem innym rybom (podpływał pod tafle wody odwracal sie i jadł) ale jutro już chyba kupie pokarma dla ryb przydennych tak jak radzisz.

p.s
Czy muszle mogą wpływaćna zmiane pH? Posiadam 2 malutkie muszelki.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Nie komentuje akwarium,obsady w nim pływajacej poniewaz skomentowac sie tego z bez cenuzrowania nie da...Ale to zupełnie inna sprawa mianowicie nie podałes mi wyników z najwazniejszych przy diagnozach chorób testów czyli NO2 i NO3.O te mi najbardziej chodziło,a oprócz tego twardosc wody straszna,watpei czy nawet dla tanganiki czy malawi by sie nadawała a co dopiero mówic o południowo amerykanskich zbrojnikach :? Zastranaiwam sie jak mogłes do tego dopuscic ale cóz....Pokarm dla zbrojników jest koniecznoscia jesli je posiadasz ale w takich parametrach wody to moze on wiele nie pomóc.
A muszle podnosza pH i twardosc wody.
Przemek
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Wiesz że jest niezły bajzel, ale to są moje stare błędy które teraz się za mna ciągną, ale wszystko zostanie doprowadzone do porządku za jakieś czas gdy będzie drugie akwrium. Testy na NO2 i NO3 zostaną jutro zakupione ponieważ nie miałem pieniędzy. A co do twardości to była wyższa. I tak już ją powoli zmniejszam, ale nic nie poradze że mam taką wode w kranie, a Ro mi nie działało. Myśle że za jakieś 3 tyg. wszystko będzie doprowadzone do porządku.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Powiem tak,bardzo dobrze ze wiesz ze to sa błedy,co prawda sposobów na TWO jest duzo np kationit czyli zywica jono wymienna bo RO nie miała prawa zadziałac przy takiej twardosci.a co do zbrojnika jak przezyje to wszytko to bedzie miał duzo szczescia.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Z tym Ro to jest tak że poprostu biore wode do podmian z kuchennego filtra. Ma on z tego co zauwazyłem takie same stopnie filtracji jak Ro, więc tak jak by Ro :P Już zszedłem z ponad 40 więc jakis postęp jest.
Co do sposobów zmiękczania wody, nie znam się na tym świetnie w obecnej chwili co oznacza że muszę to szybko nadrobić ale narazie nie bede czasu tracił tylko wykorzystam najlepiej znany mi sposób.
Myśle że wytrzyma, jak wytrzymał taką twardość. Wszystko pokoarzą najbliższe dni.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Co do zmiękczania to jaką masz twardość tej wody, że musisz zmiękczac? Jakie parametry Tww i Two?

Pozdrowienia

PS. Sorka doczytalem w powyższym poście, no tak zdecydowanie zmiekczanie
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Mireks a jak z tym pokarmem WELSI GRAN ? Tzn. w jaki sposób żywią się nim zbrojniki? Tak samo jak kiryski pływają po dnie i wybierają spośród kamyczków? Czy nie lepszy byłby green algae wafers (tabletki)?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hej! Ten i ten drugi sa dobre dla zbrojnikow!

Pokarm dla zbrojnikow powinien zawierac celuloze!

Nie wiem jak to sie po polsku nazywa Chodzi mi o fazy drewna!
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Jutro zakupie któryś z nich, ale raczej WELSI GRAN bo mam jeszcze kiryski to przyokazji one też się pożywią. A co do celulozy to dziś do baniaczka został włożony korzeń, myśle że glonojadek się ucieszy :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Brian dokładnie identycznie, pokarm ten szybko opada na dno, w pierwszej kolejności wiadomo kiryski go dopadaja, ale duzo osiada na samo dno i juz nie raz widziałem jak zbrojniki to smacznie jadły. Dzisiaj nawet zaobserwowalem, że moje neony to w locie jadły jak opadały, więc spokojnie zbrojniki się tym pozywią. Moje nie głodują i szybko rosną.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

To świetnie :)
No mój jak narazie nie urośnie bo niema w czym :? 25l to zdecydowanie za mało, tak to bywa jak się nie pracuje. Ale poczekam jeszcze torszkę, zrobi się szafka to będzie i nowy baniaczek :)
Pozdraiwam
ODPOWIEDZ