Wymyśliłem filtr kubełkowy !!! :)

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Wymyśliłem filtr kubełkowy !!! :)

Post autor: Thom (AS) »

Cze, wymyśliłem kubełek :!: :idea: :idea:
Ma on być z plastikowego kubła (u mnie pojemność 25 L), będzie umieszczony nad akwarium i woda będzie z niego spływać grawitacyjnie, a wode do niego pompować bedzie pompa (800 L/h), ten filtr będzie posiadał zabezpieczenie przed przelaniem :!:
Opisze go dokladniej : w dnie kubla maja byc 4 otwory przez ktore odplywac bedzie woda, z dwóch normalnie, a dwie beda przedłużone do góry filtra aby w razie zatkania dwóch dolnych rurek woda mogła nimi odpłynąć, a w poktywie filtra ma być wlew wody z akwarium.
Jeśli byście chcieli coś zapytać to piszcie :!: :!: :!:
I piszcie co sądzicie moim wynalazku :!:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
szlafrok2
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2005 15:14
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: szlafrok2 »

Dlaczego chcesz wlot zrobić od góry. Ja zrobiłem sobie filterek z rury PCV 110 mm. I zostawiłem w dolnej części wolną przestrzeń pod poziomem rurki wlotowej, dzięki temu większy syf opada na dno filtra i nie zapycha wkładów.
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

A widziałeś kiedyś żeby woda płynęła do góry :evil: , ten filtr ma stać nad akwa więc jak woda ma płynąć z dołu filtra do góry :evil:
Czytaj uważnie :evil: :evil: :!:
szlafrok2
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2005 15:14
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: szlafrok2 »

Dobra pompa da sobie radę. I pociągnie wodę do góry albo ją tam wepcha.
A tak w ogóle to po co piszesz "Jeśli byście chcieli coś zapytać to piszcie
I piszcie co sądzicie moim wynalazku" jeżeli później wpadasz w szał.

:roll: Jakieś dziwne zasady :roll:
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Filtr ma stać nad akwarium więc woda nie mże wpływać od dołu, bo woda spada w filtrze z góry na dół :!: :evil:
Pompa ma tłoczyć wode z akwa do filtra :!:
Jeszcze raz ci mówie, czytaj ze zrozumieniem :evil: :evil:
Awatar użytkownika
rafał'
Posty: 23
Rejestracja: 11 sty 2005 17:09
Lokalizacja: tychy

Post autor: rafał' »

pompa wcele nie musi być mocna. a wogole jeżeli chcesz aby woda wpływała do filtra od góry to również potrzebujej pompy aby ta wodę wypompowac z akwa nad filtr......
pozdrawiam
wojtjust
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2005 1:37
Lokalizacja: Szczecin

filtr nad akwarium

Post autor: wojtjust »

całkiem niezły pomysł, jeśli się ma dużo przestrzeni nad zbiornikiem. Filtry w pokrywie akwa są już w sprzedaży, tylko działają poziomo (kilka zbiorniczków w pokrywie położonych jeden za drugim.
xiveros
Posty: 3
Rejestracja: 06 mar 2005 11:02
Lokalizacja: Tychy

filtrrrrrrr

Post autor: xiveros »

spór o dolne czy górne zasilanie wodą filtra ma też inne aspekty. przy górnym zasilaniu (wg Thom(AS)a) filtr nie jest zalany wodą, która tylko przez niego przepływa. nie wiem czy powinien, jestem początkującym akwarystą, ale chyba w tych firmowych zalany jest. poza tym oba przewody powninnyprzechodzić NAD górną cześcią filtra, ponieważ w razie awarii przewodu, (wyszarpniecie, pekniecie itp) moze spłynąc cała zawartość filtra do zbiornika, w przypadku filtra zasilanego "odgórnie" problem nie byłby duży bo spłynęla by woda w kierunku filtracji, ale w przypadku zasilanego oddennie zawartość filtra conęła by sie do zbiornika, czyli nawet awaria pompy powoduje nam syf w akwarium. oczywiscie prostym rozwiazaniem problemu były by obie rurki poprowadzone ponad górny poziom górny filtra, a właściwie odpływająca woda powinna trafiać do zbiornika na zasadzie przelewu. to najbezbezpieczniejsze.
to tyle na temat "teori naczyń połączonnych"
niewątpliwe w przypadku filtrów domowej roboty filtr MUSI być powyżej zbiornika żeby awaria przewodów nie spuściła nam wód akwarium na mieszkanie
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

xiveros, w twojej wypowiedzi jest troche racji, a ja troche ulepszyłem swój wynalazek, za jakieś trzy tygodnie powinienem zbudować, chyba że kupie drugi kubełek do akwa to nie bede kombinował z własnymi wynalazkami, ale mówiłeś że w firmowych filtrach jest woda, są stale zalane, ale mój celowo nie miał być zalany bo to nie filtr biologiczny tylko mechaniczny i woda miała tylko przez niego przepływać i "paprochy" miały zostawać na wacie filtracyjnej i gąbkach, ale teraz jak już mówiłem ulepszyłęm wynalazek i będzie to filtr biologiczny z takiej długiej skrzynki i będą tam przegrody, to będzie taki sump nad akwarium, tylko że nie na zasadzie przelewu, z resztą sumpów też już się nie robi na zasadzie przelewów, tylko sa pzregrody ustawione naprzemian i woda przepływa slalomem między nimi, tylko na koncu jest przelew do ostatniej komory, i w przepadku sumpa pod akwa tam jest pompa, a w przypadku mojego filtra tam będzie spływ wody do akwa :!: :wink:
:D
Także ten porjekt już troche nieważny, jak będe miał czas w tygodniu albo w sobote to narysuje nowy i wstawie :wink:
POZDR
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Sorry, że się wtrącam ale znalazłem fajny przepis na zrobienie filtra zewnętrznego http://republika.pl/rybki66/filtr1.html
Co o tym myślicie :?:
90l-SA - sprzedam
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

całkiem spoko filterek :D stosunkowo łatwy w wykonaniu i wogóle....
jestem za :lol:
Awatar użytkownika
ququryku
Posty: 60
Rejestracja: 21 lip 2005 19:11

Post autor: ququryku »

A w moim woda idzie z dołu do góry i jest pod akwa

Obrazek
Swirlej

Post autor: Swirlej »

witam

sorki ze ja sie wtrace bo w sumie z innej branzy jestem :mrgreen:
czytam troche tez wasze forum slodkowodne i zdaje sie ze macie problem ze zrobieniem filtra kubelkowego , a przeciez to jest w sumie proste ze tak powiem jak budowa cepa ;) no moze nie cepa a jednokolumnowego kalkreakora .
heh , chyba bede wam musial to kiedys pokazac jak wykonac taki filtr ..filmy , fotki itd :)

pozdr...

Ps; Jaki sprzet jeszcze mozna wykonac w slodkowodnym ...moze nie tak ... jaki jest potrzebny ? :) slyszalem juz o odpieniaczach protein w slodkowodnym akwarium wy pewnie tez ?
Uciekam bo was przestrasze gdzie jeszcze :lol:
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Hehehe... weź się teraz za wymyślenie czegos przydatnmego do słodkiej wody :!: :D

A z tym filtrem to się przedawniło troche pomysł jest ale jak anrazie niewykonany :roll:

P.S. Może ty firme załóż coś takiego jak Acua Medic rób sprzet do morskich i słodkich :wink: Zgłaszam się na menedżera handlowego :lol:
neo_ns
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2006 11:37
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: neo_ns »

szlafrok2 pisze:Dlaczego chcesz wlot zrobić od góry. Ja zrobiłem sobie filterek z rury PCV 110 mm. I zostawiłem w dolnej części wolną przestrzeń pod poziomem rurki wlotowej, dzięki temu większy syf opada na dno filtra i nie zapycha wkładów.
Zeby duze syfy lezaly na dnie to przeplyw musialby byc bardzo maly bo przy duzym i tak wszystko wiruje a stosujac rozwiazanie autora umozliwia latwe czyszczenie wstepnej tylko gabki bez ruszania zlozy biologicznych a poniewaz w obu przyopadkach pampa zasilajaca musi byc w akwa to musisz na na nalozyc jakas gabke zeby narybku i malych ryb niewciagnelo w turbine a co za tym idzie duzy syf ci nie pujdzie do kubelka tylko zostanie na gabce.
Popieram rozwiazanie autora
ODPOWIEDZ