ryby zdechły

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
wojtek26
Posty: 39
Rejestracja: 26 lis 2005 11:35

ryby zdechły

Post autor: wojtek26 »

witam , mamy akwarium od 3 tygodni 50l. grzałka filtr "fan 1- aquael" roślinki sztuczne żwirek i rybki 2 welonki , bojownik, 2 skalary, 4 neonkii wszystkie w ten weekend zdechły! Na powierzchni wody robiłła sie dziwna piana , nie wiem z jakiego powodu , wymieniłem wodei na drugi dzień podły jeszcze 2 rybki. nie wiem do końca jak ma być ustawiony filtri jakie napowietrzanie dać , duże czy małe ile powinna woda odstać przed wpuszczeniem rybek, oświetlenie - zwykła świetlóka aha jak karmić rybki może przesadziłem z pokarmem dostawały 3 razy dziennie
Wojtek
Posty: 118
Rejestracja: 20 lis 2005 19:20

Post autor: Wojtek »

50l? Dwa welony? Dwa skalary? Na dodatek sztuczne roślinki? Istna puszka pandory...
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

http://akwaforum.pl/viewtopic.php?t=638 tu masz artykuł i porównaj to z tym co zrobiłes i dosteaniesz odpoweidz na swoje pytanie.jak przypuszczam woda była nieodtsana,akwarium nie dojrzałe z kompletniue zła obsada(te ryby nie nadaja sie do 50l) wiec nie ma sie co dziwic ze zdechły.
Przemek
wojtek26
Posty: 39
Rejestracja: 26 lis 2005 11:35

Post autor: wojtek26 »

dzięki a jakie rybki polecicie i co z ty6m napowietrzaniem w akwa ??? na maxa czy min.
aha po wlaniu wodu mam na szybach i na roślinkach , filtrze same bąbelki czy to normalne ?
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

wojtek26 pisze:dzięki a jakie rybki polecicie i co z ty6m napowietrzaniem w akwa ??? na maxa czy min.
aha po wlaniu wodu mam na szybach i na roślinkach , filtrze same bąbelki czy to normalne ?
A nie wlewasz czasem wody nieodstanej. Żeby woda nadawała się do akwarium musi odstać 2 dni żeby pozbyć się chloru.
Co do napowietrzania to ja nigdy nie stosowałem napowietrzania ( robią to roślinki :wink: )
90l-SA - sprzedam
wojtek26
Posty: 39
Rejestracja: 26 lis 2005 11:35

Post autor: wojtek26 »

woda nie była odstana prosta z kranu poszła do akwa
A w akwarium nie może odstać pare dni ??? ( bez rybek oczywiscie )
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Za pierwszym razie jak zakladasz akwarium tak jak masz napisane w linku który Ci podałem woda powinna byc odstana minimum 2 tyg zeby akwarium dojrzało.A przy kazdej cotygodniowej podmianie woda musi byc odstana minimum 2 dni wiec nie wiem jak chesz to zrobic w akwarium :wink:
Przemek
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

wojtek26 pisze:woda nie była odstana prosta z kranu poszła do akwa
No to już masz odpowiedż dlaczego zdechły Ci rybki.
wojtek26 pisze:A w akwarium nie może odstać pare dni ??? ( bez rybek oczywiscie )
No to rozumiem że już wytępiłeś wszystkie rybki :shock:
Myślę że na początek zapoznaj się z artykułem Owl'a
pamiętaj rybki nie mogą pływac w chlorze :!:
A tak jeszcze się spytam; jaką temperaturę masz w akwarium :?: i ile wody podmieniałeś :?:
90l-SA - sprzedam
wojtek26
Posty: 39
Rejestracja: 26 lis 2005 11:35

Post autor: wojtek26 »

temperatura około 23-24 stopnie a jak teraz wleje wode do akwa i zastawiwe na 2 tygodnie z wł. filtrem i potem wpuszcze rybki ????
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Temperatura 26-27 stopni to sie zgodze ale dwa tygodnie to minimum pamietaj o tym.najlepiej jest wpuscic po 3-4 ale po dwóch nic nie powinno sie stac.
Pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

wojtek26 pisze:temperatura około 23-24 stopnie a jak teraz wleje wode do akwa i zastawiwe na 2 tygodnie z wł. filtrem i potem wpuszcze rybki ????
Ja nie rozumiem po co się o to pytasz. Przecież Owl już Ci odpowiedział na to:
Owl pisze:Za pierwszym razie jak zakladasz akwarium tak jak masz napisane w linku który Ci podałem woda powinna byc odstana minimum 2 tyg zeby akwarium dojrzało
Z tego wynika że artykułu też nie przeczytałeś :!:
Wlej ta wodę i zostaw na 2 tygodnie. Przez ten czas w akwarium musi zaistnieć równowaga biologiczna. I w tym celu ja na twoim miejscu pomyślałbym NAD ŻYWYMI ROŚLINAMI NIE SZTUCZNYMI.
90l-SA - sprzedam
wojtek26
Posty: 39
Rejestracja: 26 lis 2005 11:35

Post autor: wojtek26 »

wielkie dzięki teraz już bede pamiętał i robić z godnie z waszymi radami :D
Awatar użytkownika
Niki
Pomocnik
Posty: 196
Rejestracja: 10 lut 2006 15:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Niki »

I nie kupuj welonów do tak małego akwarium, dla jednego powinno przypadać min. 60l, a poza tym wymagają one niższej temperatury od większości rybek. Skalary także są za duże do tego akwarium, wydaje mi się że parkę można trzymać min. w akwa od 100l. Puki akwa będzie dojrzewać masz czas na pomyślenie o obsadzie i o dowiedzeniu się czegoś o tych rybkach. Powodzenia życzę
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey Niki! Szybki zaplon :wink:
Pozdro!
Awatar użytkownika
Niki
Pomocnik
Posty: 196
Rejestracja: 10 lut 2006 15:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Niki »

A faktycznie nie spojżałam na date :oops:
ODPOWIEDZ