Wyspa dla małego żółwia:)

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Lola ja nie wiem czy ona się zna czy nie;) Jak zobaczy że akwarium będzie za małe to zmieni na większe, a na pewno to zobaczy bo głupia nie jest.
Co do filtracji...niestety filtra tam nie ma ale koleżanka codziennie odmula dno i podmienia wodę. Tego jestem pewien bo jej siostra to potwierdza;)

Żółw tam za dobrze nie ma ale myślę że nie jest aż tak źle;)
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Lola
Początkujący pomocnik
Posty: 426
Rejestracja: 04 gru 2006 15:05
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lola »

zółw powinien miec poziom wody 2-3 krotnosc długosci skorupy
przy mniejszym jesli sie przewróci moze sie utopic.. zakładam ze nie obserwuje go 24h/dobe
ma tez spore wahania temperatury wody, zakładam ze grzałki tez nie wcisneła ;)
nie pisze tego z sarkazmu czy złosliwosci ;) jesli jest w stanie zapewnic mu odpowiednie warunki moze warto zeby poczytała sobie forum zółwie net czy terrarium com jest bardzo duzo informacji
nie to co kiedys jak ja miałam zółwia :/// popełniłam chyba wszystkie mozliwe błedy :lol: ale cóz uczymy sie całe zycie ;)
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Przy okazji ją poucze;)
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
Blue Tiger
Akwarysta
Posty: 905
Rejestracja: 28 sie 2007 10:12
Lokalizacja: Borek k. Bochni

Post autor: Blue Tiger »

To może i ja dorzucę swoje dwa grosze. Bo tak jak pisałem wcześniej wizualnie jest świetnie. Co do żwirku to jeśli są to okrągłe kamyczki to ok 100razy lepsze niż piasek, co do tej przestrzeni pod wyspą to myślałem, że jest ona szczelnie zamknięta i wody tam nie ma, jeśli tak nie jest to syf prędzej czy później się zrobi i będzie śmierdzieć i nie będzie fajnie. Wody zdecydowanie więcej jak to pisała Lola. Brak filtra... nie polecam, przerabiałem to.
Jak duże jest to akwa bo chyba nie wspominałeś o tym wcześniej.

Co do grzałki to nie do końca bym się zgodził czy jest konieczna. Wiadomo, ze w dzień temp. powinna wynosić +/- 25* lecz w nocy spadek temperatury jest rzeczą normalną w naturze także grzałce w nocy mówimy nie.
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Pisałem o wszystkim wcześniej;) Połączenie płyty z akwarium jest szczelne. Wymiary akwarium podane w fotorelacji;)
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
Blue Tiger
Akwarysta
Posty: 905
Rejestracja: 28 sie 2007 10:12
Lokalizacja: Borek k. Bochni

Post autor: Blue Tiger »

Ano faktycznie, nie przyuważyłem :D no pomiary nie rozkładaja na dechy, taki letni domek dla żółwia :wink: Trzeba pomyśleć o jakims M dla żółwia;)
Awatar użytkownika
JTX
Posty: 367
Rejestracja: 14 lip 2007 20:18
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JTX »

Wykonanie fajne, ale w tak małym akwarium to nóg się nie da moczyć, a co dopiero trzymać żółwia :)
Wolna Polska bez hanysów!
Wolfik
Posty: 43
Rejestracja: 07 lis 2005 20:27

Post autor: Wolfik »

pomysł i wykonanie na celujący, ale to się powinno znależć w 100 litrowym akwa a nie w takim słoiczku :)

w mniejszych akwa zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są wyspy podwieszane
albo magnetyczne
Awatar użytkownika
Blue Tiger
Akwarysta
Posty: 905
Rejestracja: 28 sie 2007 10:12
Lokalizacja: Borek k. Bochni

Post autor: Blue Tiger »

Docelowo dla trachemysa zbiornik 250l
ODPOWIEDZ