ampullarie i glonojady ??-karmienie

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
glonki
Posty: 20
Rejestracja: 13 lis 2005 16:16
Lokalizacja: białsytok

ampullarie i glonojady ??-karmienie

Post autor: glonki »

1 pytanie brzmi zym można karmić dorosłe ampullarie mieżące około 5cm ??
2 pytanie brzmi jak podawać dla glonojadów sałatę bo mam akurat sporo w domku a żółw nie chce jeść w zimę sałątki i chcem ją dać dla glonciów ??
a mam zbrojniki niebieskie i plekostomusy :)
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Ampulariom mozna podawac pokarm w tabletkach. Wystarczy wrzucic do akwa albo przykleic na szybie. A salate dla glonkow (i nie tylko bo inne ryby tez moze skubna) przytwierdz do podloza kamieniem.
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

Właśnie kupiłem Vitabin dla glonka, coby nie wsuwał roślinek. Efekt ==> glonek woli obrabiać kamienie, o tabletki biją się gurami z brzanką :lol:

Albo mój glonek się nie zna, albo te blety są do luftu :roll:
100 l: reaktywacja
Obrazek
atusia
Pomocnik
Posty: 243
Rejestracja: 12 maja 2005 10:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: atusia »

Albo mój glonek się nie zna, albo te blety są do luftu
Akurat Vitabin nie jest typowym pokarmem dla glonojadków ;) Ten pokarm chętnie wcinają rybcie (przyklej ją do szyby a zobaczysz jak cała banda rybek się na nią rzuci)
Dla glonojada polecam Green Algae Wafers (Tropical) będzie wcinał aż miło :)
Pozdrawiam Beata
Obrazek

240l-paletki
Awatar użytkownika
kropi
Akwarysta
Posty: 662
Rejestracja: 19 maja 2005 9:33
Lokalizacja: Mniasto Uć

Post autor: kropi »

atusia pisze:
Albo mój glonek się nie zna, albo te blety są do luftu
Akurat Vitabin nie jest typowym pokarmem dla glonojadków ;) Ten pokarm chętnie wcinają rybcie (przyklej ją do szyby a zobaczysz jak cała banda rybek się na nią rzuci)
Dla glonojada polecam Green Algae Wafers (Tropical) będzie wcinał aż miło :)
Czyli nie blety do luftu tylko sprzedający ćwok i kupujący frajer :lol:
100 l: reaktywacja
Obrazek
Juve
Posty: 10
Rejestracja: 24 lut 2006 0:59
Lokalizacja: zakopane

Post autor: Juve »

Ale pamiętajcie ze glonojad ez ryba i nie nalezy jej traktowac jako ta która je tylko glony
I co ja biedny począc mam gdy w portfelu 2,50 mam
atusia
Pomocnik
Posty: 243
Rejestracja: 12 maja 2005 10:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: atusia »

Juve pisze:Ale pamiętajcie ze glonojad ez ryba i nie nalezy jej traktowac jako ta która je tylko glony
Mój glonojad wcale nie wcinał glonów :D wolał rybie żarełko ;)
Pozdrawiam Beata
Obrazek

240l-paletki
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Taki piękny glonojadek jak Hypancistrus Zebra L 46 zywi sie nietylko glonami, ale rowniez miesem :)
Pozdrowionka :)
Awatar użytkownika
chiquita:)
Pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2006 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chiquita:) »

1.Ampularie są niewybredne co do pożywienia i jedzą niemal wszystko, czego kawałek mogą oderwać i włożyć do "ust". Warzywa, takie jak ogórek, szpinak, marchew i sałata, pokarm dla ryb, martwe ryby, inne ślimaki i ich jaja, glony, rozwielitki - zjedzą wszystko. Jak wspomniano wcześniej, Pomacea bridgesi zjada tylko bardzo miękkie lub martwe rośliny i lepiej ją karmić suchym pokarmem dla ryb lub gotowanymi warzywami, względnie puszkowanym (w Polsce najprościej mrożonym - przyp TG.) szpinakiem. Należy zachować ostrożność, aby nie zanieczyścić wody nadmiarem tego pokarmu. Ilość podawanej karmy powinna być dostosowana do potrzeb ślimaków. W praktyce oznacza to, że nie należy dawać więcej pokarmu niż ślimaki są w stanie zjeść, zanim jedzenie zacznie się rozkładać. Obawa o przekarmienie tych mięczaków nie jest uzasadniona, lecz nie jest złym pomysłem ograniczenie ilości jedzenia w mniejszych zbiornikach aby zapobiec nadmiernej produkcji zanieczyszczeń. Ponieważ przewód pokarmowy ampularii jest zasiedlony przez dużą ilość mikroorganizmów, które pomagają ślimakowi w trawieniu pokarmu, woda może ulec zmętnieniu gdy mikroorganizmy te są wydalane wraz z odchodami. Nie stwarza to bezpośredniego niebezpieczeństwa, a nawet może być korzystne jako źródło pokarmu dla Twoich ryb. Wydajna filtracja, oraz ograniczenie ilości pokarmu może zredukować ten "efekt uboczny". Zobacz ta stronke http://www.applesnail.net/content/multi ... polish.htm
2. Hehe nie wiem jak sie podaje zbrojnikowi salate :D
[/u]
Obrazek
ODPOWIEDZ