Wszystko o odżywianiu gupików :)

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
rambo82
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2006 12:52

Wszystko o odżywianiu gupików :)

Post autor: rambo82 »

Mam pytanko czym najlepiej karmić gupiki, z jaką częstotliwością?? Takze interesuje mnie jak pokarm wpływa na gupiki ( typu ubarwienie, rozmnażanie)??
Za inne rady odnośnie karmienie moich pupili będe bardzo wdzięczny :wink:

W akwarium mam tylko jeden gatunek rybek- oczywiście gupiki :lol:
Z góry dziękuje za wszystkie rady i wskazówki :?

Coś hodowcy gupików nie kwiepią się do pomocy początkującym :cry: WIELKA szkoda :?

Jestem cholernie zawiedziony pomocą oraz wskazówkami :( Liczyłem na zdecydowanie wiecej ale coz w zyciu zawsze wychodzi inaczej.... :(
Ostatnio zmieniony 09 mar 2006 0:28 przez rambo82, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Witam
Częstotliwośc karmienia taka jak innych ryb czyli kilka razy dziennie malutkimi porcjami. Są specjalne pokarmy dla gupików wiec one napewno będą odpowiednie. Dodatkowo polecąl bym pokarm Tropicala Ovo-vit który zawiera dużo białka i witaminy co wspomoże ich wzrost i dobry rozwój. A na łądne wybarwienie polecam rónież pokarm Tropicala Vitamin & Color (moje rybki są pieknie wybarwione dzięki temu pokarmowi). Aha no i tak jak u innych rybek raz w tygodniu post co pomoże ztrawić resztki pokarmu zalegające w żołądku.

Czołem
P.s
A jakie masz gupiki zwykłe czy jakieś rzadziej spotykane np. złote?
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Co do karmienia gupików to na szybko odpowiadam: np tetry Delica Mix, FreshDelica, TetraGuppy (specjalny dla gupikow). Czestotliwosc 2-3 razy dziennie i oczywiscie w nie za duzych ilosciach, aby po podaniu w kilka minut pokarm został zjedzony.

Pozdrowienia

PS. Na pewno wypowiedza sie jeszcze tu hodowcy gupikow.
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
chiquita:)
Pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2006 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chiquita:) »

Gupiki zjadaja roznorodny pokarm. Najlepiej z dodatkiem roslinnym. Platki bardzo lubia. Dla zdrowia ryb mozna podawac zywy pokarm (raz na dwa tygodnie)
Pozdrawiam
Obrazek
ODPOWIEDZ