Jak sie pozbyc glonów?

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Jak sie pozbyc glonów?

Post autor: Owl »

Jak mam sie pozbyc glonów które głownie porastają głownie kamienie i troche szyby.Mam dobry filtr z napowietrzaczem który działa 24h na dobe ale nie sadze ze to on jest problemem.Nawet plektostomus nie daje sobie rady.A zapomniałem o najwazniejszym :oops: mówie tu o akwa200l bo w 25 mimo ze mam tylko filtr gabkowy i jest ono silnie oswietlane problem nie występuje.Z roslin mam duzo kryptokoryny,troche jakiejs biało zielonej trawy(nie mam pojecia jak sie nazywa bo zona kupowała).Obsada to na dzien dzisiejszy 2 zbrojniki niebieski(malutkie)jeden plektostomus, 2 pyszczaki yellowy,2 pyszczaki meanochromis cyanerohabdos,3 pielegniczki kakadu,4 prętniki,2pretniki karłowate,2kosiarki,2przezroczki,skalar.Karmie ryby 2 razy dziennie tak zeby szybko wszystko zjadały.Rosliny nawoze tylko zelazem.pH w normie,woda srednia.Temp.wody 27,5stopnia.Wiem ze pewnie nie da sie uniknac chemi ale jeśli tak to jaki jest sposób zeby sie tego pozbyc?Na chemie zgodze sie jesli nie będzie innego wyjścia.
Awatar użytkownika
michal111
Posty: 122
Rejestracja: 01 lut 2005 21:56

Post autor: michal111 »

kurcze przy takiej dziwnej obsadzie to krewetek ani otosków nie polecam :lol: z plektostomus jest taki problem, żę jak dorośnie ma glony w nosie i woli tabletki lub warzywa podobnie jk zbrojniki niebieskie :? Możę dokup kosiarek jeszcze :?:

Chemi nie polecam najlepiejn wymyj kamienie a szyby wyczyść żyletką :lol: ja miałem też sporo glonów ale właśnie w ten sposub zredukowałem ich ilość i już nie powracają w dużych ilościach :D i kosiarki już sobie poradzą z utrzymaniem małej populacji glonów :lol:

A obsada ciut źle dobrana :lol: no wiesz skalarki pyszczaki i kakadu nie jest to ideał :lol: pewnie sprawka, żony :D :D :D
54l,20l i 4l więcej informaci w dziale galeria ;]

Text napisał dyslektyk za błędy przepraszam ;]

Nowy numer gg mam ;]
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 122
Rejestracja: 18 mar 2005 3:48
Lokalizacja: Ameryka Północna

Post autor: Mateusz »

Witam :!:

Popieram przedmowce, zbrojniki jak juz urosna to glonami sie nie zajmuja. :?

Gdzies czytalem ze na atak glonow najlepiej jest akwa zaciemnic na kilka dni, rybkom nic sie nie stanie jak nie beda jadly. . .
Po odkryciu powoli zwiekszamy oswietlenie.

Jezeli glonow jest malo to szyby zyletka a na kamyki kosiarki :)

Pozdrawiam Mateusz 8)
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Dzieki wielkie :D :!: Czyszczenie 200l zyletka raczej moze byc porównane do samobójstwa :D .Rzeczywiscie kupie wiecej kosiarek a te z szyby hmm postaram sie jakos doczyścic.Co do zbrojników to sa one małe i glonami sie jeszcze interesuja, co dziwne pletek ma juz 17cm i tez młóci glony alerady sobie z nimi nie daje.Zaciemnic akwa nie moge bo w dzien i tak wpadaja do niego promienie słońca.No a co do obsady to temat był juz wałkowany X razy ale ze rybcie są howane ze soba od małego a parametry utrzymuje wyposrodkowane nic sie nie dzieje. :D
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Chemii nie polecam ale KOSIARKI zdecydowanie TAK :D :wink: :!:
Ja teraz miałem problem z glonami w 300 L kupiłem sobie 8 kosiarek i po glonach :wink: :!:
POZDR
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No ja tez dokupie jeszcze cztery bo dwie mam i powinien byc spokój.Dzis zauważyłem ze glony wystepuja bardziej przy filtrze i w okolicach.Hmm czyzby zaduze napowietrzanie?
mkepa24
Posty: 3
Rejestracja: 17 gru 2004 9:42

Post autor: mkepa24 »

ja też mam taki problem z glonami ale w sklepie zoologicznym sprzedawca(znajomy) powiedział mi żeby kupić na 120 litrowe akwa około 6 kosiarek one sobie elegancko poradzą z tymi glaonami i tak zrobie jutro ide do sklepu i kupuje nawet więcej niż 6
ODPOWIEDZ