Kosiarka, otosek - czym, karmić?

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
komanch
Posty: 16
Rejestracja: 06 maja 2011 19:18

Kosiarka, otosek - czym, karmić?

Post autor: komanch »

Od 3 dni gości u mnie kosiarka i 2 otoski. Pozbawiły mnie one praktycznie całego kompletu mini glonów i okrzemek jaki przez moment posiadałem. Nie bardzo wiem co im teraz wrzucić do jedzenia. Mam płatki Tropicala supervit, ovovit i biovit, dafnie (suszone rozwielitki) i granulat (tropical kirysek). Czy coś z tego spokojnie się nada?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Wrzuć to, co spadnie na dno.A najlepiej kup tabletki dla ryb dennych, z dużą ilością spiruliny, np. VITABIN firmy Tropical.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Każdy pokarm podstawowy i roślinny będzie odpowiedni, suszone rozwielitki sobie daruj, to pokarm praktycznie bezwartościowy.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
komanch
Posty: 16
Rejestracja: 06 maja 2011 19:18

Post autor: komanch »

BARA pisze:Wrzuć to, co spadnie na dno.A najlepiej kup tabletki dla ryb dennych, z dużą ilością spiruliny, np. VITABIN firmy Tropical.
Wrzuciłem granulat (tropical kirysek) - nie ma zainteresowania. Supervit też po chwili opadł powoli na dno, nie wiem czy się na to skuszą.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Zgłodnieją to sie skuszą - może to potrwać nawet kilka dni, więc sie niczym nie martw
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
komanch
Posty: 16
Rejestracja: 06 maja 2011 19:18

Post autor: komanch »

chemik4 pisze:Zgłodnieją to sie skuszą - może to potrwać nawet kilka dni, więc sie niczym nie martw
Ach, no to w porządku. Wielkie dzięki za podpowiedź. :)

A jeszcze zapytam o Vitabin. Taka jedna tabletka dla ilu rybek mniej więcej wystarczy? Nie chciałbym przedobrzyć.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Po pierwsze, prosze o niepisanie posta pod postem - jest opcja "zmień"

Po drugie, to zależy, miałem Platydoras costatus, który ją połykał w całości ;) ale zazwyczaj wystarczy jako posiłek dla 10-15 rybek wielkości 3-5cm - przyklej do szyby i obserwuj, ryby powinny ją zjeść w ciągu kilkunastu minut. Zawsze możesz dać pół tabletki.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
trok
Zaawansowany akwarysta
Posty: 1818
Rejestracja: 13 kwie 2007 16:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: trok »

chemik4 pisze:suszone rozwielitki sobie daruj, to pokarm praktycznie bezwartościowy
no niezupełnie - zawiera sporo chityny i trochę białka - ale niestety długo pływa

Dla wymienionych ryb potrzebny jest pokarm roślinny zawierający włókno. Jak nie rzucają się na tabletki - to się musza przyzwyczaić. dla otosków nie zaszkodzi wrzucić (po wygotowaniu!) kawałek miękkiego, wymoczonego drewna (np z topoli) wyjętego z jeziora czy rzeki .
Możesz dla nich hodować glony na kamieniach i patykach w innym zbiorniku i przekładać do wyczyszczenia co jakiś czas.

Czym były karmione do tej pory?

Poza tym kosiarka dorasta do imponujących rozmiarów bardzo szybko i jest ryba stadną. Pojedyncza czuje się samotna i zaczepia inne ryby.

Otoski powinny być w stadku co najmniej 5 sztuk.
A czas leci...
kramerio
Posty: 188
Rejestracja: 02 lut 2010 11:32
Lokalizacja: Niedźwiada-podkarpackie

Post autor: kramerio »

A ja polecam karmienie ich sparzoną sałatą, marchewką, plasterkami ogórka.
Tylko najpierw trzeba to porządnie sparzyć.
Ja karmiłem tym otoski i zbrojniki i trzymały się zdrowo.
ODPOWIEDZ