jak doswitlic boki??

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
jarem
Posty: 8
Rejestracja: 21 lut 2006 22:34

jak doswitlic boki??

Post autor: jarem »

Wiem.Znowu pisze posta ktory pewnie juz nieraz sie powtarzal.Ale nigdzie nie moge znalesc takiego rozwiazania ktory by mi odpowiadal.
Mam orginalna pokrywe akwa rynkar 80X30.Dolozylem dodatkowo 2 swietlowki,ale boki sa niedoswietlone.Zastanawiam sie co tam mozna by bylo wcisnac.Myslalem o swietlowkach 8W,ale one same maja okolo 30 cm dlugosci.Sa moze jakies mniejsze swietlowki?albo co innego moglo by sie tam zmiescic?Co jest potrzebne i wszystko na ten temat?
Doradzcie!Please!
Czekam na Wasze propozycje
Awatar użytkownika
Czubek
Posty: 228
Rejestracja: 28 wrz 2005 19:28
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Czubek »

Ja proponuję wyłożyć boki pokrywy folia aluminiową (Jeśli nie możesz tam zarówki wcisnąć)...wiesz taka do pakowania żywności...powinna mocniej odbijać światło...ale poczekaj na potwierdzenie od innych bo to moja teoria...moge się mylić :P bo chyba przeciwskazań nie ma :)

Pozdrawiam :D
Jestem trochę frajer,
Wiem, taki superfrajer
Taki jak ja nie ma,
Czego szukać u Ciebie, wiem
Jestem trochę rozmazany,
Choć patrzę Ci w oczy teraz
Awatar użytkownika
domenicos
Posty: 189
Rejestracja: 20 lut 2006 13:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: domenicos »

Witaj.
A czy juz masz zainstalowane odblysniki (reflektory) do tych swietlowek? One bardzo poprawiaja sytuacje.
jarem
Posty: 8
Rejestracja: 21 lut 2006 22:34

Post autor: jarem »

A wiec tak.Cala pokrywa jest pokryta od wewnatrz folia odblaskowa.Myslalem o kompaktach nie zintegrowanych ale elektronika do nich nie jest tania i szukam innego rozwiazania.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

A ja sie zastanawiam, czy az tak bardzo sa te boki niedoświetlone jak masz cos na wzór odbłysników, no troche ciemniejszych miejsc w akwa tez jest wskazane, szkoda ze nie ma zdjecia tego.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
domenicos
Posty: 189
Rejestracja: 20 lut 2006 13:36
Lokalizacja: Kraków

Post autor: domenicos »

Hmm to ciekawe. Ja mam w chwili obecnej w akwa 60x30x40(dł x szer x wys) dwie świetlóweczki sylvania t5 z odbłyśnikami i nie mam powodów do narzekań na oświetlenie dna zbiornika (również w narożnikach). Tyle, że świetlówki ciągną się przez całą długość akwa. Szczerze powiedziawszy nie wiem na ile dobrze działa folia aluminiowa, ale odbłyśniki są rewelacyjne. Generalnie chodzi o to, że za ich pomocą otrzymujemy odpowiedni kąt padania światła na powierzchnię wody, przez co jest ono w stanie dotrzeć do niższych partii akwa, dzięki czemu mamy optymalnie wykorzystane światło emitowane przez świetlówki.
A co do boków to cięzko mi powiedziec - bo rozumiem, ze swietlowki nie wystarcza na cala dlugosc akwa, tak jak u mnie ??
Poza tym nie wydaje mi sie, zeby cale akwa musialo byc w rownym stopniu naswietlone. Ciemniejsze miejsca chyba tez sa wskazane. Mozna tam np posadzic rosliny mniej wymagajace (światła), a efekt wizualny też przyjemniejszy (urozmaicenie).
Ostatnio zmieniony 27 lut 2006 12:57 przez domenicos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No właśnie też sie nad tym zastanawiam, jaka pokrywa długa i jakie w niej świetłowki skoro jest wyłożone czymś odbijajacycm, a boki sa niedoświetlone...chyba ze swietlowki zbyt krotkie na pół pokrywy, no bo to jedyna taka możliwośc.

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
ODPOWIEDZ