Potrzebuje pilnej rady

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

zamiast tych sumatrzańskich ja moge polecic brzanki Titeya(chyba tak sie to pisze) ja sam mialem swego czasu stadko z 3 samcow i 5 samic i wygladaly super i moim zdaniem pasowaly by bardziej do tej obsady
zamiast oczywiscie sumatrzanskich mozesz rowniez pomyslec o b.brokatowych(zielonych)
ja w swoich 100 litrach mam taka obsade:-parka gurami marmurkowych,-6 kirysow spiżowych,-5 gupikow(3 samce 2 samice),-6 malych zbrojnikow niebieskich,Ty mozesz dac np otoski(glonki sa do czasu az podrosna pozniej wpuszcze kolejna swoja 6 mlodziezy),-mialem w planach dokupic ramirezy ale sie jeszcze wstrzymama,-i kupie jeszcze 4-5 krewetek amano(najpierw o nich duuuzo poczytam)
i jak myslicie moze byc taka obsada :?: moze cos ujac,albo dołożyć(nie chce miec zyworodek),a i mam dosc sporo roslin
pozdrawiam serdecznie
Nirvana
Posty: 118
Rejestracja: 13 lut 2005 16:19

Post autor: Nirvana »

A może by tak:

1 bojownik + 2 samice
parka gurmi mozaikowych lub dwuplamych
4 prętniki karłowate
parka gupików
45X80X35- Gurami, prętnik, zbrojnik
30L - Neony, bojownik, gupiki
25L - Wkrótce żłobek gupików
Awatar użytkownika
chiquita:)
Pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2006 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chiquita:) »

Ten temat dawno jest zamkniety, ale dziekuje za checi :D . Zmienilam na 112l, a bojowniki teraz moga sobie poszalec.

Pozdrawiam
Obrazek
Nirvana
Posty: 118
Rejestracja: 13 lut 2005 16:19

Post autor: Nirvana »

:oops: faktycznie to było daaawno nie patrzyłam na date ale gapa ze mnie :(
45X80X35- Gurami, prętnik, zbrojnik
30L - Neony, bojownik, gupiki
25L - Wkrótce żłobek gupików
Awatar użytkownika
Niki
Pomocnik
Posty: 196
Rejestracja: 10 lut 2006 15:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Niki »

speedtor pisze:szczerze mówiąc bał bym sie dac bojowniki do akwarium z innymi rybami jak nie ma ono więcej jak 100l, daltego swoich nie trzymam razem z innymi rybami bo z bojownikami jest różnie gdyz nigy nie można przewidziec ich reakcji na nowe otoczenie
Ja mam 2 bojowniki (samiec +samica) w wielogatunkowym akwa i są to bardzo spokojne rybki, gorzej z innymi rybami, które czasem mogą podgryzać długie płetwy bojownika.
No i zamiast brzanek sumatrzańskich też proponowałabym brzanki titea, nie powinny obgryzać płetw, mam 2 do oddania, jakbyś się zdecydowała na ten gatunek i mieszkasz niedaleko mnie to mogę Ci dać (tylko musiałabyśdokupić ich więcej bo to stadne ryby).

edit:/
no to ja też się rozpędziłam, a jakie rybki masz jeszcze w tych 112l ??
ODPOWIEDZ