Gurami Atakuje!!!

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
_klaudiaa_
Posty: 12
Rejestracja: 03 lut 2006 17:26

Gurami Atakuje!!!

Post autor: _klaudiaa_ »

Mam 4 Gurami dwuplamiste,jeden z nich (największy) goni i atakuje 3 pozostałe rybki z tego gatunku.Co ma znaczyć to atakowanie i co zrobić z tą rybką??
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

A jakie masz wielkie akwarium? Przypuszczam, ze za małe zdecydowanie stąd takie zachowanie. Gurami upatrują sobie swoje rewiry, widać ten goniący jest najsilniejszy i broni swego, czyli calego akwa.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
teo
Początkujący pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 sty 2006 19:24
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: teo »

i napisz ,ile masz samic i samców ?
Awatar użytkownika
Niki
Pomocnik
Posty: 196
Rejestracja: 10 lut 2006 15:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Niki »

Gurami to terytorialne ryby, ja trzymam w 112l parke i samiec jest bardzo agresywny w stosunku do innych ryb, a samice ciągle terroryzuje, siedzi ona ciągle schowana po kątach. Zanim kupiłam te ryby dużo o nich czytałam i znalazłam opisy że są to spokojne ryby nadające się do akwarium wielogatunkowego. Sama się przekonałam że nie jest to do końca prawda.
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Na samym początku coś pokaże, bo tak nie może byc:
_klaudiaa_ pisze:Mam 45 l akwarium z dużą ilością ryb: 2x Molinezje,5 xDonio Pręgowane,3x Welon,4x Gurami Dwuplame,2x glunojad i 2x niewiem ,posiadam równiez świetlówke,filtr,grzałke i termomoetr , czy mam jeszcze coś dokupić??? A i czy nie zadurzo rybek???
już wcześniej Tobie wszyscy pisali i albo nie czytasz albo nie roumiesz albo jedno i drugie, a byc moze trzecia opcja. Czemu dreczysz tak te rybki?

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
Nirvana
Posty: 118
Rejestracja: 13 lut 2005 16:19

Post autor: Nirvana »

:lol: moje gurami sa grzecznitkie trzymam je w 100L (3 sztuki) i nie sa absolutnie agresywne wrecz przeciwnie gdy podchodze do akwarium sa bardzo plochliwe i chowaja sie sie w gąszczu roślin. Wogole nawzajem sie nie gryza czasem sie ganiaj ale nigdy nie robia sobie krzywdy tylko jak wrzucilam gurami zlote kiedys to je zmasakrowały. Ale gurami dwuplame w swoim gatunku i w stosunku do młodych bocji i gupików z którymi je trzymam są w porządku
45X80X35- Gurami, prętnik, zbrojnik
30L - Neony, bojownik, gupiki
25L - Wkrótce żłobek gupików
Awatar użytkownika
Niki
Pomocnik
Posty: 196
Rejestracja: 10 lut 2006 15:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Niki »

no to Ci się udało bo mój to istny diabeł, samiczka bardzo spokojna i płochliwa, ale samiec mi goni całe akwarium.
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

No niestety bardzo terytorialne rybki i tez zalezy na jakie sie trafi, nawet w dużym zbiorniku potrafia bardzo poszaleć i pogonic całe otoczenie dokładnie to co pisała Niki, może naprawde duży zbiornik byłby uspokajający dla tych badz co badz ślicznych rybek :)

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

ja mam parke gurami dwuplamistych(odmiana marmurkowa) w 100 litrowym baniaczku+ inne rybcie(patrz opis)i mam sporo korzeni i roslin i u mnie jak dochodzi do starcia to samica ma mnostwo kryjowek i nie ganiaja sie :lol:
powiedzial bym raczej ze moje gupiki (samice) sa agresywniejsze w stosunku do siebie niz gurami :lol: ale mam nadzieje ze klaudia usuneła te cala obsade(ta co zacytowala karola)i ze juz nie ma tylu rybek w tak niewielkim akwa bo na te 45 litrow to wejdzie jedynie te danio i moze z 3 kirysy :lol: a Ty tam masz jeszcze takie ryby ktore powinny miec sporo miejsca :evil:
ja mam jedynie parke guraminow w 100 litrach i nie ma jakotakich gonitw czy utarczek a jak juz sa to jest wiele kryjowek w ktorych "goniony" moze sie schowac :lol:
klaudia zmien swoja obsade w 95% to wowczas bedziesz miala mniejsze problemy :wink:
pozdrawiam
Póki co 96 litrów-amazonka
ODPOWIEDZ