Made by Erni- rozpuszczanie CO2

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
erni1979
Posty: 5
Rejestracja: 22 paź 2011 11:07

Made by Erni- rozpuszczanie CO2

Post autor: erni1979 »

Witam
Wczoraj wieczorem postanowiłem zrobić coś ze swoim dyfuzorem który puszczał mi bąble jak z napowietrzacza ;)
Szybkim sposobem zrobiłem coś co przerosło moje oczekiwania
Niestety nie mam fotorelacji ponieważ trwało to 10 minut i nie pomyślałem żeby zrobić fotki
Nie jest to może nowość ale dla wielu może okazać się świetną alternatywą
Konstrukcja jest prosta, standardowo strzykawka 5ml i kostka lipowa
koszty-
- strzykawka 1,60
-wężyk 2mb 3,00
-gałązka (sucha lipowa) z parku
Podłączyłem to bezpośrednio do deszczowni by uniknąć ewentualnych przecieków poza akwarium
Strzykawkę z kostką ściąłem pod kątem by zwiększyć powierzchnię rozpylania i wkleiłem na sylicon we wcześniej wycięty pod wymiar otwór w deszczowni
Teraz CO2 jest rozpylane po całym akwa a nie tylko w jego jednej części przy dyfuzorze
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Dyfuzor z użyciem strzykawki i gałęzi lipowej doskonale przedstawił nam kolega zimalondyn w poniższym opisie:

viewtopic.php?t=15915
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
rafal.gorzow
Posty: 60
Rejestracja: 06 maja 2011 20:02
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: rafal.gorzow »

Owszem, został. Ale tutaj nie chodzi o sam dyfuzor z kostki lipowej bo takich opisów można znaleźć po kilka na większości forów akwarystycznych i niczym się one nie różnią. Tutaj chodzi raczej o sposób jego zamocowania, dzięki czemu otrzymujemy mgiełkę w całym akwarium niczym z atomizera, którego koszt zakupu jest kilkudziesięciokrotnie wyższy.
ODPOWIEDZ