Made by Erni- chwytak

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
erni1979
Posty: 5
Rejestracja: 22 paź 2011 11:07

Made by Erni- chwytak

Post autor: erni1979 »

Ze względu na wysokość mojego akwa i utrudnienia przy pracach porządkowych na dnie zbiornika postanowiłem pokombinować i zrobić chwytak odpowiedniej długości. Do tego celu użyłem mechanizmu starego pistoletu do sylikonu, rurki plastikowej, pęsety kosmetycznej, linki stalowej, kleju dwuskładnikowego, trochę chęci i szczyptę wyobraźni.

Obrazek


Rurkę przykleiłem, przewierciłem w niej otwór do przeciągnięcia linki którą zamocowalem do ruchomej części mechanizmu.

Obrazek


Do pęsety dokleiłem kawałki plastiku które po wyschnięciu odpowiednio wyszlifowałem. wyprofilowana pęseta została przewiercona i zamocowalem do niej linkę zaciskając aluminiową tulejką.

Obrazek


Teraz wystarczy tylko wsunąć pęsetę w rurkę i drugi koniec linki napiąć tak by po naciśnięciu rączki pęseta zaciskała się.

Obrazek


Ten prosty przykład pokazuje że nie zawsze trzeba kupować drogich specjalistycznych rzeczy a z odrobiną wyobrazni można zrobić praktycznie wszystko. mój chwytak kosztował mnie 4 zł (koszt linki) bo resztę materiałów wygrzebałem z szuflady. Zachęcam do zabawy zwłaszcza młodszych akwarystów, podobny chwytak możecie zrobić bez prostszą metodą. Wystarczy wam rurka, pęseta lub rozgięta wsuwka do włosów i kawałek sznurka. Zasada działania była by taka sama z tym że zamiast mechanizmu można zrobić pętelkę którą zakładało by się na kciuk i trzymając ręką rurkę naciągało by się sznurek z takim samym efektem jak z moim mechanizmem. życzę miłego majsterkowania
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Grogosia
Posty: 88
Rejestracja: 12 paź 2011 17:39
Lokalizacja: pod Gdańskiem

Post autor: Grogosia »

Rewelacja! to jest rozwiazanie mojego problemu- częstego moczenia łap powyżej łokci...mój Krzych wlaśnie skończył uszczelnianie pianką na strychu...podkradnę mu taki pistolet...i moje łapki pozostaną suche;D
dzięki za pomysł;D
[200l] skalary, neony czerwone, kiryski, zbrojniki niebieskie i jedna blondyna, piskorki...powoli nabiera kształtów.
[60l] anubiasowo-gupikowo-krewetkowo
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Pistolet do piany i pistolet do sylikonu to dwa różne pistolety ;) dodam tylko, że jak ktoś się nie chce bawić i nie szkoda mu pieniędzy, to są też takie gotowe szczypce, z dodatkową końcówką z nożyczkami zamiast łapek ;)
Ale muszę przyznać, że pomysł i wykonanie fajne ;)
Pozdrawiam
Tomek
ODPOWIEDZ