osłonka na filtr wewnętrzny

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grogosia
Posty: 88
Rejestracja: 12 paź 2011 17:39
Lokalizacja: pod Gdańskiem

osłonka na filtr wewnętrzny

Post autor: Grogosia »

w 60l z krewetkami mam filtr wewnętrzny, żeby zabezpieczyć maleńkie krewetki przed wessaniem przez filtr, lub samodzielnym tam wejściem, osłoniłam go gazą opatrunkową- jałowa bawełna, niestety po kilku dniach osłonka praktycznie zniknęła, jakby rozpuściła się, nie przypuszczam, żeby krewecie ją zjadły 8), założyłam nową osłonkę ze stopki- z pończoszki, po 4 dniach filtr zaczął wydawać dziwne dźwięki, chyba się przytkał, bo po przepłukaniu pończoszki ucichł :) poradźcie, czy kombinować dalej z pończoszką, może o większych oczkach, czy wywalić całą osłonkę plastikową, i niech zostanie goła gąbka?
[200l] skalary, neony czerwone, kiryski, zbrojniki niebieskie i jedna blondyna, piskorki...powoli nabiera kształtów.
[60l] anubiasowo-gupikowo-krewetkowo
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Gosiu, zostaw tak, jak jest. Małe krewetki dadzą sobie radę. Ja mam filtry wewnętrzne we wszystkich akwariach i jednocześnie mnóstwo krewetek.

Myślę, że na małe krewcie nie ma żadnej osłony. Możesz spróbować zrobić coś z firanki lub z kawałka moskitiery, tylko czy jest sens?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

czy wywalić całą osłonkę plastikową, i niech zostanie goła gąbka?
To jest najlepszy pomysł. W akwarium z drobniczkami i krewetkami mam kaskadę a na jej wlocie gąbkę ~10x7cm o oczkach ~1mm
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ