Złożona Ikra

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Nirvana
Posty: 118
Rejestracja: 13 lut 2005 16:19

Złożona Ikra

Post autor: Nirvana »

Przed chwilką zauważyłam ikrę na liściu rośliny jest przezroczysta w akwarium znajduja sie neonki, danio i kirysy czyja to ikra?
45X80X35- Gurami, prętnik, zbrojnik
30L - Neony, bojownik, gupiki
25L - Wkrótce żłobek gupików
atusia
Pomocnik
Posty: 243
Rejestracja: 12 maja 2005 10:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: atusia »

Jeśli jest bardzo drobniutka to ikra danio, jeśli jest większa (takie dorodne kuleczki) to ikra jest od kiryska :)
Pozdrawiam Beata
Obrazek

240l-paletki
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

Albo napisz wpierw które ryby są sparowane :D
Nirvana
Posty: 118
Rejestracja: 13 lut 2005 16:19

Post autor: Nirvana »

No właśnie kiryski najmiej podejrzewam bo one wogole sie soba nawzajem nie interesuja najbardziej podejrzewam neony bo one non stop sie ganiaja i szaleja albo ewentualnie danio :). A co mam teraz zrobic? Podwyzszyc temperature?(jest 26o) Odłowić jakieś ryby?

Opisze moze troche akwarium. Ma tylko 30L mam jeszcze 2 akwaria wiec z odlowem nie bedzie problemu. Jest długie, niezbyt wysokie i wąskie. Gęsto zarośnięte z lekko napowietrzającym filtrem Aquaela,mocnym oświetleniem które oświetla tylko część akwarium. Żwir drobny pomieszany z średnio grubym. Woda miękka bogata w minerały. Nie wiem co jeszcze napisać .. :)
45X80X35- Gurami, prętnik, zbrojnik
30L - Neony, bojownik, gupiki
25L - Wkrótce żłobek gupików
atusia
Pomocnik
Posty: 243
Rejestracja: 12 maja 2005 10:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: atusia »

Możesz spróbowac odciąć liść z ikrą i przełożyć do kotnika, zaciemnić (nie właczać tam oświetlenia) Obowiązkowa będzie grzałka i jakiś filterek. Woda najlepiej odlana z ogólnego akwarium (aby nie było różnic w parametrach) Temperaturę najlepiej ustawic na 26C i czekac na wyklucie sie narybku.
Kiedyś miałam ikrę razbor na liściu i wiesz co zrobiłam, odcięłam liść i przełożyłam do kotnika (taki plastikowy koszyk wieszany na akwarium) owinęłam go dodatkowo w pończochę.
Kiedy razborki juz podrosły do około 5mm uruchomiłam im 30l akwarium, gdzie mogły swobodnie dorastać.

Myślę, że jednak będzie to ikra danio ;)
Pozdrawiam Beata
Obrazek

240l-paletki
tomdx
Posty: 84
Rejestracja: 05 lut 2006 22:22

Post autor: tomdx »

Opis akwa kiepski nic z niego nie wynika tak na jasnowidzenie to podejrzewam kirysy jeśli jest ich kilka bo tego tez nie napisałeś a co do opisu ( woda miękka bogata w minerały ) to.. :roll:
ODPOWIEDZ