adaptacja szafki

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

adaptacja szafki

Post autor: wiewiór »

witam,
przytachałem do domku dziś szafkę z promocji - niby nic fajnego ale skoro w kolorze moich mebli to założyłem, że uda mi się ją zaadoptować do niecnych celów akwarystycznych :evil:
Szafka prezentuje się tak:
Obrazek

wymiary szafki:
Szerokość 47,7 cm,
Głębokość 33,5 cm,
Wysokość 125,3 cm

płyta w większości 18mm
blat grubszy
po wyjęciu szuflad mam 3 półki wewnątrz, szafka jest naprawdę stabilna (skręcałem kilka szafek Wromaka i moge powiedzieć, że moja nie huśta się na boki ;) )
i zaczynaja się schody...
całośc jest skręcana na mimośrody - czym by to nie było wydaje się mało odpowiednie
plecy oczywiści 3mm karton... raczej tak zostanie

meble tego producenta mam i jedyne co mogę i nich powiedzieć to, że przy kontakcie z wodą mimo okleiny papierowej nie puchną... o ile zaraz po zalaniu wytrze sie wodę ;)

chciał bym w przyszłości wcisnąć na każdą z półek baniaczek, więc należało by je wzmocnić (dla jednego szkielka nie martwił bym się o wytrzymałość i stabilność bo już testowane jest kilka latek)
w gre wchodzą albo konfirmaty no własnie gdzie i ile?
łaczenie konfirmatami pleców z półką ma sens?
lub kątowniki... no właśnie ile dać ich pod kazda z półek? 2 czy 4 i czym je przykręcić (zwykle wkręty, cos bardziej wysublimowanego?)
Obrazek
Obrazek

banki beda miały około 35 litrów niby mało ale jednak spał bym spokojniej gdybym wzmocnił ta konstrukcję :)

każda odpowiedź będzie pomocna ;)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
tompior111
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 6127
Rejestracja: 15 mar 2008 18:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tompior111 »

Ja bym mimo wszystko dał porządne plecy jakieś, bardzo to wzmocni szafkę ;) pod półki kątowniki, a na co skręcone? Hmm... płyta wiórowa i wkręt to nie jest jakieś super wytrzymałe połączenie... poleciłbym ci kątowniki drewniane, gięta sklejka, są naprawdę bardzo wytrzymałe (wieszałem się na takim i ani drgnął) i wtedy od zewnątrz dać wkręty, które będą wchodziły w te kątowniki, IMO połączenie będzie wytrzymałe i będzie spełniało swoją rolę, niestety tylko mają pewną wadę, taki jeden kątownik jest kilka razy droższy od jednego metalowego... no ale coś za coś...
Pozdrawiam
Tomek
kolop
Posty: 22
Rejestracja: 03 gru 2012 17:53
Lokalizacja: Slupsk

Post autor: kolop »

ty zamierzasz na blat dac akwarium na sama gore?
Awatar użytkownika
wiewiór
Pomocnik
Posty: 827
Rejestracja: 15 lut 2007 20:33
Lokalizacja: lbn

Post autor: wiewiór »

na samej górze zapewne stanie moje małe terra z gekonami :) byc może powiekszy sie do rozmiarów szafki...
czyli plan jest na dwa baniaczki 30kilka litrów + terra na blacie
jutro możliwe ze rusza prace nad dostosowaniem tej ekhmmm szafki :)
pozdrawiam
ODPOWIEDZ