Jak to naprawić?

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Jak to naprawić?

Post autor: wojtass9 »

Mam następujący problem :otóż mam akwarium z którego chciałem kiedyś wyciąć szybę ,zresztą sam nie wiem po co :lol: Naciąłem nożykiem ok 10 cm silikonu i zrezygnowałem z pomysłu a akwarium powędrowało do piwnicy.Niestety akwarium które teraz mam jest w nie najlepszej kondycji więc chciałem zrobić przeprowadzkę do tego naciętego akwa.I teraz pytanie jak naprawić to nacięcie ,czy muszę wyciąć całą szybę i od nowa ją przykleić ,czy wystarczy od wewnątrz uszczelnić silikonem? Dodatkowy problem jest taki ze nie wiem w którym to było miejscu bo nie widać nacięcia i teraz musiałbym wszystkie szyby uszczelnić :lol:
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Uszczelnienie od środka niewiele da bo napór wody rozerwie raczej to połączenie. Postaraj sie poszukać nacięcia, wyciąć szybe do końca i wkleić od nowa. Wielkiej filozofii w tym nie ma:P
Pozdrawiam!!!
Kuba.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Koleżanka Anna P. radzi: nalej wody do akwarium - zobaczysz, gdzie będzie przeciekać. Zaznacz to miejsce. Po wysuszeniu akwarium usuń silikon z obu krawędzi szyb w miejscu przecięcia, uzupełnij ubytek silikonem akwarystycznym, daj mu wyschnąć. Sprawdź ponownie szczelność zbiornika.
Powinno być ok.

Miejsce przecięcia można zobaczyć bez nalewania wody do akwarium - wystarczy użyć bardzo silnego szkła powiększającego (10x) i dokładnej obserwacji łączenia szyb w momencie delikatnego bocznego nacisku na górną krawędź jednej z nich.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Jutro powalczę z akwa :lol:
ODPOWIEDZ