Unikatowe tło strukturalne

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
DanielAkw
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2014 22:37

Unikatowe tło strukturalne

Post autor: DanielAkw »

Dzień dobry! W te wakacje postanowiłem ulepszyć swoje akwarium (300 litrów, Malawi) dając mu jakieś tło. Przejrzałem ofertę sklepów akwarystycznych w Trójmieście i spędziłem kilka wieczorów na Allegro, ale fototapety wyglądały sztucznie, a oferowane tła strukturalne były monotonne, drogie i niemal identyczne w każdym sklepie. Stąd pomysł na stworzenie własnej małej rafy Smile Wyniki mojej pracy załączam na zdjęciach. Materiały, z których tło jest wykonane to: styropian, pianka, zaprawa CR75 (upewniłem się, że jest bezpieczna dla zdrowia ludzi jak i rybek Smile ). Miałem przy tym sporo zabawy, a wykonanie nie sprawiło mi dużo kłopotu, dlatego zastanawiałem się, czy ktoś nie byłby chętny kupić podobne tło strukturalne do swojego akwarium. Wymiary są oczywiście do uzgodnienia, tak jak wygląd samego tła. Moje ma sporo zakamarków i tuneli, przez które rybki chętnie przepływają. Do tego tło po pewnym czasie pokryły glony, przez co wygląda jeszcze bardziej naturalnie i efektownie. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania Smile Pozdrawiam,
Daniel

http://s13.postimg.org/xfwwt569j/DSC_9734.jpg
http://s13.postimg.org/3zhaqpzw7/DSC_9561.jpg
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Dziękuję Danielu za zamieszczenie tego tematu. Tło jest bardzo dobrze wykonane i wygląda naturalnie. Jestem pełna podziwu.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Kubencki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 9560
Rejestracja: 11 kwie 2007 7:45
Lokalizacja: Nowa Wieś Ujska

Post autor: Kubencki »

Kawał na prawdę dobrej roboty! Gratuluje! Jedyne co mógłbym zasugerować (o ile to technicznie wykonalne) to ta szczelina która dzieli tlo na dwa elementy mogłaby być bardziej nieregularna ;) Ale to szczegół.
Pozdrawiam!!!
Kuba.
DanielAkw
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2014 22:37

Post autor: DanielAkw »

Dziękuję za docenienie mojej pracy :) Też tak myślę, dopiero po zrobieniu tła zauważyłem, że lepiej wyglądałaby nieregularna szczelina. Ale uczę się na błędach :)
Awatar użytkownika
macioch
Pomocnik
Posty: 959
Rejestracja: 22 wrz 2006 11:18
Lokalizacja: chmielowice

Post autor: macioch »

Kuba pewnie że to wykonalne i poza tym to rewelacyjny pomysł. :brawo robiąc następne tło, które będzie musiało być w częściach też chyba tak zrobie. :mrgreen:
ODPOWIEDZ