Tło zewnętrzne

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Tło zewnętrzne

Post autor: Pshemko Brasil »

Witam.

Nigdzie na forum nie znalazłem ani odrębnego działu ani tematu zajmującego się kwestią tła dla akwarium. Jeśli coś przegapiłem i piszę w złym miejscu to sorry :)

Do rzeczy - jak aranżujecie tła swoich akwarium? Raczej zostawiacie tak jak jest tzn. czysta tylna szyba bez dodatkowych atrakcji? Czy może stosujecie rożnego rodzaju tapety dostępne w sklepach akwarystycznych? A może jeszcze inaczej np. tło skrzynkowe (wiele na ten temat swego czasu znalazłem w dość starych książkach poświęconych akwarystyce).

Jakie są wasze doświadczenia i rady w tym temacie?
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2014 0:46 przez Pshemko Brasil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Tło ze sklepu z różnymi motywami przeważnie kiczowato wygląda.Ja akurat mam wypalony i pomalowany styropian ale stosowałem tez czarny brystol,można również stosować spienione pcv w jakimś kolorze i można je włożyć do środka akwa .
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie znalazłeś tematów dotyczących tła do akwarium? Nie wierzę. Jest ich mnóstwo! Wrzuć hasło "tło" do fukcji "Szukaj" i czytaj. Szukacz jest na głównej stronie forum na górze.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2014 20:44 przez BARA, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

Nie, nie znalazłem. Widocznie nie jestem takim dobrym "wyszukiwaczem" jak inni. Stąd ten temat.

Edit. Taki mój pomysł na tło do akwarium - docięty na wymiar tylnej szyby kawałek materiału, który w Brazylii określamy jako compensado naval. Po polsku to będzie sklejka, materiał kompozytowy. Tyle że "naval" tj. przystosowany do wszelkich prac meblarskich na statkach, jachtach itd. Jakościowo jest dużo lepszy niż zwyczajna sklejka. Jest też dostępny w szerszym wachlarzu jeśli chodzi o grubość. I co najważniejsze ma ciekawy "rysunek" słojów na powierzchni. Polakierowany na bardzo ciemno, kolor typu noguiera (przepraszam ale nie znam odpowiedniej polskiej nazwy), powinien w ciekawy sposób współgrać ze światem wewnątrz akwarium i tworzyć przyjemną dla oka całość.

Oczywiście tło zewnętrzne :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

Tutaj przykład rozwiązania które chciałbym zastosować:

https://s3-sa-east-1.amazonaws.com/lero ... 20x220.jpg

Oczywiście przykład materiału, jego koloru i faktury, nie kompozycji z akwarium.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Pomysł ciekawy, tło będzie ciemne ale nie jednorodne. Jestem ciekawa, jak wyglądałoby za akwarium.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

Właśnie ta niejednorodność tła ma dla mnie "to coś".

Dlatego też po pierwsze będę szukał kompozytu z jak najciekawszym rysunkiem. I tak będę chciał dociąć kompozyt aby rysunek układał się wertykalnie a nie horyzontalnie. W pewien sposób może to imitować łodygi, korzenie, pnie zatopionych drzew (co jest przecież elementem charakterystycznym dla lasów deszczowych Ameryki Płd).

A po drugie - kompozyt bez szlifowania (w linku z poprzedniego posta jest przykład materiału laminowanego więc gładkiego jak tafla szkła). Drewno bez szlifowania nie straci swoich naturalnych nieregularności, fraktury. 2 lub 3 warstwy ciemnego lakieru tylko wydobędą bardziej te cechy. I mam nadzieje z dobrym efektem :)
ODPOWIEDZ