Klejenie akwariów

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
maciejc4
Posty: 98
Rejestracja: 23 lis 2005 17:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Klejenie akwariów

Post autor: maciejc4 »

Witam!
Ostatnio zastanawialem sie, jak skleic akwarium. Mam kilka pytan, czy zwykly silikon akwarystyczny nadaje sie do tego???, oraz czy male akwarium ok. 40l mozna wykonac z szyby okiennej??? No a jezeli nie to gdzie da sie w necie kupic szklo typu FLOAT?
A moze ktos kleil juz sobie samemu akwarium??? Czy to jest duzo bardziej oplacalne???
pOZDRAWIAM
MACIEJC4
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Opłacalne to i może jest, ale moim zdaniem jeśli akwa ma być nie jakieś szczególne to nie wiem, czy warto się tym parać, po dwa tym bardziej jak szukasz jeszcze szkła FLOAT (są firmy co się tym zajmują, ale bardziej na skalę przemysłową niż na akwa 40l). Popytałbym u szklarzy może coś takiego posiadają. A nie lepiej kupić małe awka w necie? Niedrogo i bez problemów, myślę koszty mogą być podobne.

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

czasami w sklepach zoologicznych maja akwa do sklejenia....tak ok 10 zł tańsze :wink:
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

ja wiem czy to sie opłaca,
przyjmując sklepowy przelicznik 1=1,1zł (tak było kiedyś teraz chyba też)
wychodzi za 40l około 45zł czy to aż taki koszt żeby ryzykować zalanie pokoju i kupe problemów, poza tym podejżewam że nie wyszło by ci to tak jak sklepowe, ewentualnie szklarz by mógł ci coś taniej zrobić.
Pozdr August
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
maciejc4
Posty: 98
Rejestracja: 23 lis 2005 17:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: maciejc4 »

No niby tak, ale ja zamiast wydawac kase na duze akwa ,to chcialbym z szyby okiennej ktora mam w domu zrobic z 5 akwariów o pojemności jakiejś 45l, a w razie zalania to nie tak źle, bo stałybyone w piwnicy (ogrzewanej). Wiec stad moje pytanie czy ze zwyklego szkla okiennego da sie zrobic akwa o takiej pojemnosci?
Pozdrawiam
maciejc4
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

masz na myśli szybę okienna nową??(nie taka prlowską?)raczej tak....wydaje mi się że z takiego szklałą da się zrobić tak małe akwa...ale niejestem na 100%pewien :wink: zapytaj jakiegoś szklarza :D
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Z szyby okiennej kleiłem akwaria do 25l głownie kotniki dla bojków,zyworódek i tarliskowe dla neonków.Kleiłem je silikonem akwarystycznym,i dla pewnosci piewrsze zrobiłem na kątownikach :lol: .Ogólnie nie wiem czy 45l to dobry pomysł wszytstko zalezy od grubosci szkła..
Pozdrawiam
Przemek
maciejc4
Posty: 98
Rejestracja: 23 lis 2005 17:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: maciejc4 »

Ok! To już wiem co zrobie! Zrobie akwarium o pojemności 30l. A kleic mozna zwyklym silikonem akwarystycznym?
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Owl pisze:Kleiłem je silikonem akwarystycznym
Nie nie mozna :lol: :lol:
Pozdrawiam
Przemek
maciejc4
Posty: 98
Rejestracja: 23 lis 2005 17:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: maciejc4 »

No tak, sorry nie doczytałem! :cry:
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

A czy to jest szyba wyciągnieta ze starych okien z rozbiórki :?: I na dodatek zewnętrzna :?:
Jeśli tak to ja radze nie kleić, bo skoro była ona dość długo narazona na działąnie promieni sonecznych to może nie wytrzymać :roll:
agami
Posty: 47
Rejestracja: 13 mar 2006 10:23

Post autor: agami »

Ja mam akwarium 78 litrów, robione przez szklarza za naprawdę psie pieniadze. Szyba ma grubość 6 mm, klejone jest jakimś jasnym silikonem. Do tej pory (4 lata) trzyma się dobrze, nic się z nim nie dzieje.

Teraz planuję zmienić akwarium na większe (ok. 190 l) i zastanawiam się czy musi być zrobione z jakiegoś specjalnego szkła i specjalnego silikonu? jestem zupełnym laikiem jesli o to chodzi.
sebastian
Pomocnik
Posty: 85
Rejestracja: 26 lut 2006 20:08
Lokalizacja: sosnowiec

Post autor: sebastian »

Posłuchajcie rady szklarza 8) szkło do akwariów nie może stać długo w pozycji pionowej w oknie, gdyż ulega wykrzywieniu i trudno otrzymać wymaganą szczelność :!: silikon może być każdy poza budowlanym ponieważ ten jest zbyt elastyczny , nie wytrzymuje naporu wody i akwa się roszczelnia :!: ogólnie szkło o grubości 3mm to można naciągnąć do pojemności 40 l bez wzmocnień potem albo grubsza szyba albo specjalne wzmocnienia
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Na ten litraż to szkło specjalistyczne i o grubości 8mm.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
ODPOWIEDZ