Pielegnica zebra i kolor odchodów

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
przemkokatowice
Posty: 577
Rejestracja: 04 lis 2014 12:08

Pielegnica zebra i kolor odchodów

Post autor: przemkokatowice »

Dzięki za odpowiedź.
Mam jeszcze jedno pytanko. Z akwarium mojego brata zniknęły trzy krewetki rc, została jedna, ciągle jest schowana za filtrem. Pielęgnica Zebra natomiast pare dni temu robiła intensywnie czerwoną kupę. Czy to oznacza, że zjadła krewetki?




Wydzieliłem temat gdyż porusza ważną problematykę.wojtass9
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Tak to od zjedzenia krewetek a jak zje neona zielonego to będzie robił zieloną kupę :lol:
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

W kwestii ważnej problematyki, tak czytam i czytam o tych rybach i mam wrażenie, że nie do końca wiemy, jak ryby mają być żywione. Mamy pokarmy, które są wyprodukowane z jakichś produktów (skład jest z reguły podawany na opakowaniu). Robi się to przemysłowo i niekoniecznie dobrze (nie chodzi mi o np. złe przechowywanie, po którym pokarm pleśnieje). Chodzi mi o skład. Podobnie jest z człowiekiem: mamy tylu doradców żywieniowych, a chorujemy i sami nie wiemy dlaczego.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
przemkokatowice
Posty: 577
Rejestracja: 04 lis 2014 12:08

Post autor: przemkokatowice »

wojtass9 pisze:Tak to od zjedzenia krewetek a jak zje neona zielonego to będzie robił zieloną kupę :lol:
A jak zje gupika to kolor kupy zależy od koloru ogona gupika? :D
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Temat przeniosłam do odpowiedniego, moim zdaniem, działu.
Kolor odchodów ryb jest związany z jakością i składem pożywienia, jednak w przypadku opisanej zebry nie sądzę, żeby zjedzenie krewetk tak mocno wpłynęło na wydalanie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
przemkokatowice
Posty: 577
Rejestracja: 04 lis 2014 12:08

Post autor: przemkokatowice »

To co mogło być powodem 'czerwonej kupy' ? Zebra dostaje tylko pokarm suchy, raz na ruski rok żywy plankton lub kilka mrożonych ochotek, oprócz tego nic, no jeszcze te krewetki sie jej trafily.
Michał.M
Posty: 168
Rejestracja: 26 lis 2014 21:14
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał.M »

Jeśli zniknęły te krewetki z baniaka to mogła je wszamać,znając jej charakterek.A co do jej wydalin to najlepiej zaobserwować,i stwierdzić czy po pokarmie podawanym sytuacja się powtarza.
przemkokatowice
Posty: 577
Rejestracja: 04 lis 2014 12:08

Post autor: przemkokatowice »

Sytuacja sie już nie powtarza, skończyły sie krewetki i Zebra nie robi już czerwonych kup. Jestem przekonany, że je zjadła, sam widziałem jak jedną wszamała więc reszte pewnie też spotkał taki los.
Michał.M
Posty: 168
Rejestracja: 26 lis 2014 21:14
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał.M »

Więc odpowiedź już znasz. :wink:
ODPOWIEDZ