Molinezja czarna - POMOCY !!!

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
bartekkli
Posty: 7
Rejestracja: 14 mar 2006 11:49

Molinezja czarna - POMOCY !!!

Post autor: bartekkli »

Witam!!! Jak poznac ze molinezja czarna bedzie miała małe podejrzewam ze jest wciazy poniewaz ma bardzo duzy brzuch a samiec nie ma !!! Jestem pocztakowym akwarystom wiec prosze o pomoc !!! aha mam pytanie moze ono zabrzmiec głupio ale nie wiem czy moliznezja czarna jest ryba zyworodna ????? :?
kokasbdkjb
teo
Początkujący pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 sty 2006 19:24
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: teo »

Jest duże prawdopodobieństwo,że będą młode.Tak, molinezja to żyworódka.Ale trzeba pamiętać o tym,że starsze osobniki lubią je zjadać-także w rachubę wchodziłby jakiś kotnik.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Merry
Posty: 93
Rejestracja: 22 lis 2005 14:12
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Merry »

Rozmanażanie jest bardzo łatwe. Jest to ryba żyworodna. Po ciąży 4-6 tygodni (zależnie od temperatury) rodzi się ok. 50 młodych. Młode muszą mieć kryjówki w roślinach zwłaszcza pływających (Rzęsa, Wgłębka itp.) żeby nie stały się pokarmem innych ryb. Najlepiej młode odłowić do kotnika kotnika (lub samicę na czas porodu). Młode są od razu wybarwione i są bardzo głodne( rodzą się bez pęcherzyka żólciowego). Rosną szybciej niż Gupiki.
U samic molinezji black molly widoczny jest duży brzuch, a tuż przed poradem staje się osowiała.
Postępuj wedle takich tylko zasad, co do których możesz jednocześnie chcieć, żeby stały się prawem powszechnym
Immanuel Kant
Awatar użytkownika
chiquita:)
Pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2006 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chiquita:) »

Twoja samiczka jest w ciazy (gratulacje) :D . Molinezje bardzo szybko sie rozmnazaja. Nierzadko bywa, ze samica co 6-8 tygodni rodzi 100 mlodych. Rodzice maja sklonnosci do pozerania ikry, wiec najlepiej oddziel ikre od rybek. Mlode karm rozdrobnionym pokarmem.

Pozdrowienia :wink:
Obrazek
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

ech...molinezje to rybki jajożyworodne...rodzą się już gotowe do samodzielnego życia :idea: jedzą każdy rozdrobniony pokarm :wink:
ODPOWIEDZ