nowe 200

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
art28
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2006 19:05

nowe 200

Post autor: art28 »

:D kupiłem i pomału sie zabieram do reszty.Niedługo szafka i napełniam zbiornik. dzieki za porady o przygotowaniu wody itd.
jescze nie mam koncepcji rybek co polecacie? brak mi doswiadczenia a chciałbym zeby były bardzo widowiskowe i mało wymagajace. ;)
aha i zgodnie z radą wybreł tetre 700 ale ta jeszcze nie doszła :(
Ostatnio zmieniony 20 sty 2006 21:21 przez art28, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

a może tak "czarne wody"
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Korzeniowisko z neonkami drewniakami, roslinne albo malawi t moje propozycje.
Pozdrawiam
Przemek
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Fajnie stawiać w miarę duże akwa, też takie uruchomiłam. I dojrzewa juz 3 tydzień, to przed Tobą, sama radość. Ja wchodzę w skalary, choć koncepcja pierwsza była brzanki sumatrzańskie tylko i wyłącznie. A co do skalarów wygrał ich urok i dostojność, więc....brzanki poszły na bok.
Powodzenia w uruchamianiu nowego baniaczka :)

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
art28
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2006 19:05

rybki do 200L

Post autor: art28 »

czy może byc zestaw 3 par skalarów,15 neonków, kosiarka, glonojad?
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Po pierwsze po co zakładasz osobny temat z tym samym pytaniem :?: Zaxdałes je tutaj i cierpliwe czekaj na odpowiedz :!: Nastepnym razem daqm ostrzeznie.A teraz na temat obsady,nie nie moze byc ani kosiarki(za duza rosnie) ani 3 par skalarów,co najwyzej dwie ale to i tak bedzie duzo.Glonojada mozesz neonki mozesz.
Przemek
mazi
Posty: 31
Rejestracja: 25 gru 2005 21:00
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mazi »

Ja nie łączyłbym skalarów z neonkami, u mnie zostały potraktowane przez dorosłe skalary za żywy pokarm :(
Dwie pary skalarów to maksimim co możesz mieć w 200l.
art28
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2006 19:05

Post autor: art28 »

dzięki i soory ale nie wiedziałem czy dodanie tematu tutaj jeszcze bedzie widoczne ; brak doswiadczenia

Człowieku naucz sie korzystac z forum,az sie prosisz o ostrzezenie.napiszesz posta nie tam gdzie trzeba,opcja zmien w prawym górnym rogu.Mod

ale słyszałem ze jak sie da od razu neonki ze skalarami to nie ma problemu.jest tylko wtedy jak sie dokłada do skalarów bo one uważają juz całe akwarium za swoje i walczą
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Oczywiscie mozesz wpscic neonki ze skalarami od razu pod warunkiem ze skalary sa malutkie. Sama to zamierzam zrobic. Jak bede duze, to niestety neonki zosytana wciagniete przez skalary cutujac OWL'a jak spaghetii bez popitki :) Sorka OWL ale uwielbiam to powiedzenie.
Zatem skalarki male i neonki z nimi sie oswoja :)

Pozdrowienia
Per aspera ad astra

Obrazek
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

hehe spoko ja tez je lubie :lol: Tak jak skalary bede malutie a neonki duze to skalary sie do nich przyzwyczjaja bez problemu.
Pozdrawiam
Przemek
art28
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2006 19:05

Post autor: art28 »

a ile neonków do tych 2 par skalarów na 200l?
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Myślę, że tak z 15-20 neonków bedzie ładnie sie prezentowało i powinny byc w sam raz :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Niki
Pomocnik
Posty: 196
Rejestracja: 10 lut 2006 15:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Niki »

mazi pisze:Ja nie łączyłbym skalarów z neonkami, u mnie zostały potraktowane przez dorosłe skalary za żywy pokarm :(
Ja mam parke dorosłych skalarów i stadko neonków, i żaden nie ucierpiał, jeżeli skalary są z neonami od małego to nie powinny być wobec nich agresywne.
art28
Posty: 7
Rejestracja: 18 sty 2006 19:05

Post autor: art28 »

woda juz ok. wiec w od jutra pokolei rybki ale na 2pary skalarów i stado neonków co jeszcze do czyszczenia? i ile roślin-żeby było bardzo gęsto czy raczej tylko kępki? mam ogólnie siedem - dwie wysokie zeby zasłonic grzałke i pod tło a reszta w wysokości ok.5 cm i wydaje sie na razie troche pusto. :)
ODPOWIEDZ