Karmienie grindalem.

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Karmienie grindalem.

Post autor: krzych_100 »

Witam.
Babka złota "osa" (Brachygobius sabanus, bo najprawdopodobniej taką odmianę mam), preferuje pokarm żywy. Okazuje się, że zjada i mrożonego wodzienia ale dosyć specyficznie: nabieram pokarm na pędzelek i nim potrząsam w wodzie.
Miałem hodowlę węgorków mikro (nicieni), ale były one zbyt drobniutkie i zauważyłem, że rybki były wybredne.

Pytanie dotyczy grindala, a dokładniej jakości (kaloryczności) tego pokarmu i częstotliwości karmienia.
Różne opinie krążą na temat częstotliwości karmienia ryb, w związku z kalorycznością grindala i ryzykiem otłuszczenia narządów ryb.
Jakie są Wasze opinie na ten temat?
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Mam hodowle grindala (przywieziona z NRD w latach '80 :mrgreen: ) i ryby karmię nimi 1-2 razy w tygodniu.
Narybek karmiłem częściej (co drugi dzień) i było widać, że szybciej na tym pokarmie rośnie niż na suchym czy planktonie.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Dziękuję, mam możliwość pozyskania porcji zarodowej, a niestety hodowla nicieni (węgorków mikro) jest specyficzna (zapach).
Także zobaczę, bo oprócz babek również neony i bystrzyki nie gardzą mrożonką wodzienia...
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ