Paletki - karmienie.

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Jarosz
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2006 14:28

Paletki - karmienie.

Post autor: Jarosz »

Witam.

Mam pytanie odnosnie paletek (mam zamiar zalozyc drugie akwarium z tymi rybami). Wyczytalem na necie ze ryby te lubia zywy pokarm. Jak wyglada sprawa z polowaniem u nich.
Dla pielegnic z malawi hoduje w osobnym zbiorniku na karme gupiki, czy ta metoda karmienia sprawdzi sie w przypadku paletek?

Pozdrawiam.

tematy zakładamy w odpowienich działach Sadddamek regulamin.php
maxel
Posty: 41
Rejestracja: 01 mar 2006 17:54

Post autor: maxel »

Mozliwe, ze tak bedzie iz beda polowac na narybek. Jednak znam osobe. ktora miala mieczyki z paletkami i potem mial ich plage. wogole sie nie interesowaly.
atusia
Pomocnik
Posty: 243
Rejestracja: 12 maja 2005 10:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: atusia »

Kiedyś spróbowałam wrzucić paletkom narybek gupika...niestety miały go daleko w nosie. Wcale nie polowały i całkowity brak zainteresowania narybkiem. W akwarium z paletkami mam krewetki babaluti (rainbow) które rozmnażają się, małe krewecie również nie przypadły paletkom do gustu...czasami tylko któraś z paletek chętnie rozprawia się z wylinką...ale jako żywy pokarm nie są zainteresowane.
Moje paletki uwielbiają serca wołowe z dodatkami (własnej produkcji), lubią mrozonki (kupuję w sprawdzonym sklepie) wcinają płatki i granulaty...ale żywy pokarm mają totalnie gdzieś ;)
Pozdrawiam Beata
Obrazek

240l-paletki
marcin_31
Posty: 16
Rejestracja: 16 gru 2005 18:12
Lokalizacja: Dzierzoniów

Post autor: marcin_31 »

Polecam artemię do kupienia w zoologicznych jak również (wazonkowca-doniczkowca) inny ch nie stosuje ze wzgledu na bezpieczeństwo.Karmiłem też siekanymi dżownicami po uprzednim wyczyszczeniu w bebiku dla niemowlat
marcin_31
Posty: 16
Rejestracja: 16 gru 2005 18:12
Lokalizacja: Dzierzoniów

Post autor: marcin_31 »

Oprucz dodadków do serca wołowego polecam imbir.Od paru tygodni stosuje tą mieszanke i stwierdzam że ryby lebiej się wybarwiaja i chętniej podchodza do tarła.Mój przepis to:serce wołowe,30%serce indycze,10%marchewka obgotowana,10%szpinak,mieszanka płatków z TROPIKALA dla paletek,2-3 zabki czosnku,1/2 małego słoika zupki jażynowej ( gerbera) i filet z rybki najlepiej morskiej i połowa jabłka+banan,imbir.Wcinają aż miło!
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

W trakcie dojrzewania awarium dla palet wpuscilem kilka gupikow za pare dni plywalo ich tam ponad 45:) Po wpuszczeniu plackow zostaly one zredukowane do wieksszych osobnikow i nic nie pomoglo kilkukrotne karmienie natura to natura a zadna mrozonka nie smakuje tak jak swierzyzna :lol:
ODPOWIEDZ