Pokarm Topical

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Bryku99
Posty: 107
Rejestracja: 03 kwie 2015 9:11
Lokalizacja: Nysa

Pokarm Topical

Post autor: Bryku99 »

Używa ktoś pokarmu tropical supervit? Dostałem dwa duże opakowania tylko niewiem czy nadają się do spożycia przez rybki bo nigdy ich nim nie karmilem
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

A jakie ryby chcesz nim karmić? Pokarm jest dobry, ale poszczególne gatunki ryb mają swoje wymagania co do żywienia i musisz je znać.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Bryku99
Posty: 107
Rejestracja: 03 kwie 2015 9:11
Lokalizacja: Nysa

Post autor: Bryku99 »

Welonki Kiryski Danio neonki gupiki

Nikt się nie wypowie?

nie pisz posta pod postem, używaj opcji "zmień". MOD BARA
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Spróbuj, może ryby będą jadły ten pokarm (podawaj suchy, albo trochę namoczony, Supervit to chyba granulat i pamiętam, że u mnie suchego granulatu coś nie bardzo chciał jeść).
Z pokarmami to trzeba trochę popróbować.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
fiebik
Akwarysta
Posty: 1032
Rejestracja: 25 paź 2009 21:11
Lokalizacja: iława

Post autor: fiebik »

Moje gupiki dopóki żyły, jadły chętnie płatki "supervit" oraz płatki "vitality&color" Tropical-a i nic im nie było. Teraz jeszcze mam w akwarium między innymi ukleje, jedzą te płatki i też nic im nie jest.

Nie wypowiadałem się jednak, bo moje akwarium i ryby są dość specyficzne i mało co jest w stanie im zaszkodzić, więc moja opinia o tym pokarmie nie może stanowić jakiejkolwiek wykładni.
Ryby wód krajowych - okonie (esej)
Zapraszam do lektury ;)

"Gdy twoim jedynym narzędziem jest młotek, wszystko zaczyna ci przypominać gwoździe."
Autor: Abraham Maslow
Bryku99
Posty: 107
Rejestracja: 03 kwie 2015 9:11
Lokalizacja: Nysa

Post autor: Bryku99 »

Bardziej mi chodzi czy ten pokarm ma dobry skład odżywczy
Bo jak rybka głodna to wszystko zje :roll:
Awatar użytkownika
fiebik
Akwarysta
Posty: 1032
Rejestracja: 25 paź 2009 21:11
Lokalizacja: iława

Post autor: fiebik »

No właśnie. Jak sama nazwa wskazuje pokarm jest naładowany witaminami, za to z wartościami odżywczymi szału nie ma. Moim zdaniem należy urozmaicać rybom dietę. Same "supervity" i "vit-cośtam" podawane stale oraz tylko i wyłącznie, mogą doprowadzić nawet do hiperwitaminozy.
Ryby wód krajowych - okonie (esej)
Zapraszam do lektury ;)

"Gdy twoim jedynym narzędziem jest młotek, wszystko zaczyna ci przypominać gwoździe."
Autor: Abraham Maslow
Bryku99
Posty: 107
Rejestracja: 03 kwie 2015 9:11
Lokalizacja: Nysa

Post autor: Bryku99 »

Dzięki za pomoc :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Ryby, które wypisałeś "Welonki Kiryski Danio neonki gupiki " mają różne preferencje pokarmowe i oczywiście inne wymagania co do parametrów wody, więc mam nadzieję, że nie trzymasz ich w jednym akwarium.

Welony - potrzebuję dużego udziału karmy roślinnej w pożywieniu, bardzo mocno brudzą. Dobre są dla nich granulaty unoszące się po powierzchni wody, ponieważ welony w ten sposób głównie pobierają pokarm. Zobacz co proponuje dla welonów firma Tropical i tetra.

Kiryski jako ryby denne przekopuja piasek w poszukiwaniu pokarmu. Bezwzględnie wymagają piasku jako podłoża! Dla nich należy stosować tabletki dla ryb dennych (dobre są firmy Hikari) oraz co pewen czas mrożonki opadające na dno. Bardzo lubią oczlika i artemię.

Danio - ryby wybitnie zimnolubne i przypowierzchniowe warto jest karmić wysokoproteinowymi płatkami unoszącymi się przez moment na powierzchni wody. SERA vipan i SERA san są bardzo dla nich wskazane.

Neonki (jaki masz gatunek) jako kąsaczowate będą pobierać płatki z toni wody, dobre są dla nich pokarmy firmy SERA i Tetra oraz mrożonki, najlepiej czarna larwa komara.

Gupiki jak wszystkie żyworódki wymagają pokarmu roślinnego - dla nich podawanie Tetra pro Algae jest dobrym pomysłem oraz wszelkie inne płatki, w tym Tropicala.

Im większa różnorodność podawanych rybom pokarmów - w zakresie ich wymagań - tym ich lepsza kondycja i zdrowie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Bryku99
Posty: 107
Rejestracja: 03 kwie 2015 9:11
Lokalizacja: Nysa

Post autor: Bryku99 »

niestety sa ale tylko przejściowo juz jutro ida do innych akwariów a były tam z przyczy ze jedno akarium pękło a do drugiego moj młodszy kuzyn wsypał kilo soli :x
ODPOWIEDZ