Ramka na obudowie jak zdjąc

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
cichy312
Posty: 16
Rejestracja: 11 lis 2015 11:52

Ramka na obudowie jak zdjąc

Post autor: cichy312 »

Witam mam nietypowe akwarium z firmy Boyu , stare ale teraz nie ma tam pokrywy i wszystko mi przeszkadza nie moge nawet kaskady zalozyc , wycialem kawalek obudowy ale nadal jest za gruba , czy ktos sie orientuje czy to sie da sciagnac by potem zalozyc jakos? i by nie bylo pod tym cala szyba ubabrana w silikonach ??;/ bo to za cholere nie chce zejsc .

BLAGAM bo kupilem małą kaskade i nerwicy dostane




Edit:
zaczynam ją demolowac wsuwajac nóz pod te ramke od strony zewnetrznej , nawalili silikonu az ciezko sie przebic ale powoli sie luzuje , mam nadzieje ze nie ma od srodka bo tam juz bedzie ciezko tymbardziej ze akwarium juz stoi z roslinami i wody . Zdjecie w linku.

http://wrzucaj.net/image/cGjzk


Demoluje ją probojąc wyciagnac i porozcinac silikony z tej ramy .. ale ciezko idzie.


Morderatorze wiem , zapomnialem sie . Nie ma co przepraszac tylko powiem ze nastepnym razem zedytuje :)




Nie pisz posta pod postem, użyj opcji "zmień" oraz zmniejsz rozmiar zdjęcia, bo forum się rozjeżdża, ew. wstaw miniaturkę - mod prezesso


EDIT : Operacja "udana" stos silikonu i kiepsko wyszlifowanego szkla plus jeszcze raz duzo silikonu ale bede probowal to usuwac w miedzy czasie lub kiedys tam. Ale oczywiscie nowy problem.. Filtr wibruje , podniose go to nie wibruje , opiore zawisze na szybie to wibruje;./
Awatar użytkownika
prezesso
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 815
Rejestracja: 28 sie 2007 14:34
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: prezesso »

Przetnij po długości gumowy wężyk, taki od paliwa najlepiej, który ma średnicę zewn ok 12mm i wewn 5-6mm i załóż na krawędź szyby, na której będzie wisiał fitr, guma zredukuje drgania.
Obrazek <-- kliknij tu
...wyleczony z Facebooka... z pytaniami zapraszam na forum
cichy312
Posty: 16
Rejestracja: 11 lis 2015 11:52

Post autor: cichy312 »

Tak wiem wpadłem juz na pomysł z gumą i jakims wyciszeniem . Mozna powiedziec ze opanowane , byłem tez w sklepie i mowie ze mialbyc cichy a buczy w wirniku i facet powiedział że w wirniku czesto tam sie gromadzi tlen i trzeba postukac , potrzasac itp , powiem ze raz mi sie udalo ale nie wiem bo poki co wyjalem go i wsadzilem inny okaze sie jutro czy bedzie wszystko okej . OBY .

Ściągnąłem te górne .. ten czarny plastiko ramke i wyszło szkło , ociapane i niezaokrąglone krawedzie wszystko z silikonem nie moge powiedziec ze wyglada to estetycznie ale poki co tak musi byc bo nie zmyje niczym specjalistcznym poki akwarium jest zalane.

Ale do rzeczy.. Pozostał problem przykrycia akwarium np szybą a na szybie lub czyms tego typu klade naswietlacz . i o to problem poniewaz sa narozniki do szklanego akwarium na ktore kladzie sie szybe ale mają kąt 90 stopni a moje rogi są łukowate (zaokrąglone) . Nie wiem co zrobic aby :
- przykryc akwarium
-zostawic tez miejsce na kaskade
- przykryc tak aby ryby kiedys nie wyskoczyly
- i przykryc tak zeby to bylo stabilne itp zeby taki naswietlacz 230v nie spadł do wody , zeby durny kot na to nie wskoczył i nie strącił mi powiedzmy tego halogena do akwarium a szybe gdzies rozbił spychając ją. Myslalem o dosc.. smiesznym rozwiązaniu zeby załatwić jakos szybe ktora bedzie miała troche z tyłu wycięcia na ten filtr i kable a do krawędzi szyby przykleic cieniutkie paski ( czy cos takiego) rzepu i do tej szyby tez . Tak aby byla stabilna , nie przesuwalna , tylko odczepialna z uzyciem troszke siły. Wtedy nie bałbym sie o halogen , nie bałbym sie o rybki , nie bałbym sie o to ze przyjdzie kot i mi to zrzuci .
ODPOWIEDZ