narybek razbora klinowa

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
szymin72
Posty: 4
Rejestracja: 06 lis 2015 16:12

narybek razbora klinowa

Post autor: szymin72 »

Pierwsze tarło się nie udało. Wrzuciłem tarlaki ponownie- 2 parki. temp. ok.27 stopni do tarła doszło nad ranem. Widziałem jak się trą książkowo. Ikra jednak opadała na dno na liściach nic nie zauważyłem. Jak pary przestały się soba interesować to je odłowiłem i przyciemniłem akwarium. Ku mojemu zdziwieniu po przyjściu z pracy czyli ok. 30 godz. od tarła w akwarium coś pływa, mnóstwo jakby kijanek i nawet podpływają pod powierzchnię wody. Czy już je karmić, jak często, czy odsłonić akwarium, zapalić światło, czy wyłaczać filtr aby ich nie męczyć lub wciągnąc. Proszę o rady.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Masz przygotowane pierwotniaki z tzw. zielonej wody?

Akwarium ma chodzić normalnie, na wlot filtra możesz założyć gąbkę. Nie zacieniaj, oświetlaj nie mocno, ale w ciągu dnia minimum 10-12 godzin.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
szymin72
Posty: 4
Rejestracja: 06 lis 2015 16:12

Post autor: szymin72 »

Nie mam nic przygotowane. I to jest problem. Zwykły suszony pokarm ale nie wiem czy już mam karmic zrobionym pyłkiem czy jajkiem?
jak często? temp. zostawiam w ok.28
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Płatki możesz przetrzeć w moździerzu - jeżeli go masz albo utrzeć łyżeszką na pył. Karmić radzę kilka razy dziennie bardzo małymi porcjami i obserwować, czy rybki jedzą. Możesz kupić specjalny pokarm dla larw i narybku MikroVit firmy Tropical, ale będzie tego całe pudełko, to za dużo jak na obecne potrzeby.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ