Kto zjadł krewetkę?

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Stanisław Mazurek
Posty: 3
Rejestracja: 09 mar 2005 15:30

Kto zjadł krewetkę?

Post autor: Stanisław Mazurek »

54l,2 skalary, 2 gurami,3 molinezje lirowe,3 neonki innesa,3 bystrzyki barwne,1 glonojad,pokarmy; boivit ,tetra granulat, tetra min,czasami larwy komara. Po nocy znalazłam ciałko krewetki odarte z pancerzyka. Miała korzeń i skorupę kokosa a jednak ktoś ją dorwał. Kto?i Dlaczego?
Początkująca Bianka
Stanisław Mazurek
AMNESIAC
Pomocnik
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2004 10:32
Lokalizacja: gdynia

Post autor: AMNESIAC »

Stawiam na skalary, bo to zdeklarowani mięsożercy :D.
A może to skórka po wylince, a nie zwłoki krewetki? Moje po wylince zawsze się dokładnie chowały gdzieś na ok. 1 dzień.

PS. 54l to za małe akwarium dla skalarów i gurami. Neonów innesa masz za mało - to ryby ławicowe (min. 6-7 sztuk).

Pozdr
pozdrawiam, katarzyna
63L mała Tanganika
212L w drodze
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

No to rzeczywiscie mogły byc skalary choc jak krewetka była mała równiez molinezje.Kumpel własnie dzieki nim rozprawił sie ze ślimakami.
Jarl
Posty: 32
Rejestracja: 23 lut 2005 22:00
Lokalizacja: Gorzów wlkp

Post autor: Jarl »

Kiedys zobaczyłem że mi krewetka zdechła.a po paru dniach zobaczyłem ja calą i zdrową.tak ładnie zrzuciła pancerz że wyglądała jak zdechła. :lol:
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

To napewno skalary, a nawet wiem dlaczego, dlatego że je szlak trafia z braku miejsca, przecież one tam nie maja ie grzie ruszyć, ledwo sie taki skalar odwroci i chce płynąć a tu sie nieda jak w czeskim filmie bo ściana :lol: :lol:
Także moja rada nie bądź sadysta i sprzedaj lub oddaj te skalary :wink: :roll:
POZDR
Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 122
Rejestracja: 18 mar 2005 3:48
Lokalizacja: Ameryka Północna

Post autor: Mateusz »

Witam,

A czy masz akwarium przykryte :?:
Bo ja kiedys od kogos slyszalem, ze moga wyskoczyc :!:

Pozdrawiam Mateusz 8)
Awatar użytkownika
michal111
Posty: 122
Rejestracja: 01 lut 2005 21:56

Post autor: michal111 »

Mateusz ale Stanisław Mazurek znalazł ciało :lol: ja stawiam na wylinke :!: a krewetki wychodzą z akwarium nawet dziurami na kable jak im jest źle.
54l,20l i 4l więcej informaci w dziale galeria ;]

Text napisał dyslektyk za błędy przepraszam ;]

Nowy numer gg mam ;]
Baartek
Posty: 23
Rejestracja: 27 mar 2005 16:08

Post autor: Baartek »

Po pierwsze to krewetek nie hoduje sie z rybami!!! A to akurat wiem od prof. zoologi ktory pracuje w naszym zoologicznym i nie wolno hodowac krewetek z rybkami. A co to wogole ma znaczyc skalary, gurami , neony- bita smietana z zasmazka i jeszcze w 54 l akwa. Oczywiscie jestem prawie na 100 % pewien ze to te swolocze skalary. I niech mi nikt nikt nie pisze ze sa lagodne, potrafia wtrawonic 5 molinezji jednego wieczoru!!!! No coz nie najlepszy masz uklad rybek. Jabys to powiedzial jakiemus puryscie :!: :shock:
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Fakt obsada nie ciekawa.Tylko ciekawe Baartek czemu niby nie mozna trzymac krewetak z rybami?Nie mówie tu (jak w tym przypadku)o rybach typu skalar molinezje ale o rybach roslinozernych?Ja mam np krewetke filtrujaca w swoim akwa i zyje sobie ona szczęsliwie nie zaczepiana przez ryby choc mam tez pare ryb miesożernych.Akwa 200l z duza iloscia kryjówek.I sadze ze własnie o te kryjówki chodzi.Jak krewetka ma sie gdzie schowac to raczej jej nic nie zagraża.
Przemek
Baartek
Posty: 23
Rejestracja: 27 mar 2005 16:08

Post autor: Baartek »

Ja tam nie hoduje krewetek ale z pol roku temu chcialem kupic dwie filtrujace, ale w zoologu pan zapytal mnie sie czy chce ja hodowac z innymi rybami, ja mu ze tak, a on ze nie moge bo one sie do tego nie nadaja jak zreszta zabki, no to nie mam.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Ja bym tam nie radził opierac sie na opiniach sprzedawców w sklepach.W wiekszości sklepów zoologicznych krewetki filtrujace sa trzymane właśnie z rybami.Zreszta w magazynie akwarium(nr marcowy bodajze)jest obszerny artykuł o skorupiakach w akwarium i wiem ze krewetki filtrujace mozna trzymac w akwarium z odpowiednia ilościa kryjówek.Trzeba tylko uwazac przy zyworódkach bo one lubia krewetki i slimaki sobie podjadać :D
Przemek
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Baartek, pierwsza zasada akwarysty to niesłuchać sprzedawców w sklepach :D :wink:

Krewetki można trzymać w akwarium z rybami, tlko powinien byc tam jakiś mech jawajski lub inne kryjówki :wink:
POZDR
Baartek
Posty: 23
Rejestracja: 27 mar 2005 16:08

Post autor: Baartek »

mASZ RACJE W TYCH SKLPACH ZOOLOGICZNYCH TO NIC SIE NIE ZNAJA
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Ale jednak słuchasz ich rad dotyczacych krewetek :twisted:
Przemek
ODPOWIEDZ