Mech na lignicie.

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Krzychu Wrocław
Posty: 4
Rejestracja: 16 gru 2015 18:35
Lokalizacja: Wrocław

Mech na lignicie.

Post autor: Krzychu Wrocław »

Hej.Czy ktoś z Wrocławia wie gdzie u nas można dostać lignit? Z góry dziękuję za podpowiedź.Gdzieś widziałem lignit obsadzony mchami i chcę spróbować.Jak się na to zapatrujecie? Ktoś z was próbował? A może ktoś z was ma na sprzedaż?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Lignit możesz spróbować kupić w składzie budowlanym. Tylko czy nie będzie się rozkładać w akwarium, tego nie wiem.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2015 15:26 przez BARA, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
malachio
Akwarysta
Posty: 936
Rejestracja: 25 lut 2014 17:05
Lokalizacja: Kalety

Post autor: malachio »

Lignit to wczesna wersja węgla brunatnego i dlatego można go szukać na składach gdzie sprzedają taki węgiel. Musisz pogadać żeby pozwolili ci pogrzebać i wybierać takie kawałki które mają widoczną fakturę drewna.
Może się uda, a jak nie to ciekawe kawałki węgla też się nadają do akwarium.
Źródłem lignitu są kopalnie węgla brunatnego.
Można też kupić lignit na aukcjach, tylko nie wiadomo czy nie dostaniesz węgla brunatnego w cenie kilkukrotnie wyższej niż na składzie.
Preparacja lignitu ogranicza się do oczyszczenia i moczenia przez okres dwóch miesięcy. Raz zamoczony lignit nie może wyschnąć, gdyż robi się wtedy kruchy.
__________________________________________
[54l] 60x30x30 - kwarantanna
[141l] 70x45x45 - Gupiki Endlera, krewetki, ślimaki
[275l] 120x50x45- CA Herotilapia multispinosa, amatitlania sajica,
ODPOWIEDZ