mrożona ochotka. polecacie?

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Davido
Posty: 405
Rejestracja: 11 gru 2014 22:41
Lokalizacja: Lubliniec

Post autor: Davido »

Neurochirurg pisze:Ja lubię tatara a jakbym był rybą jadłbym ochotkę. Taka czewoniutka, tłuściutka ... Mniam. Karmię ochotką 2 razy w tygodniu i to zdecydowanie ulubiony pokarm moich skalarów. Niektórzy trochę demonizują możliwe niepożądane skutki powtarzając miejskie legendy.
Zgadzam sie z Tobą zarówno co do tatara jak i ochotki :D
Tak sie składa że moje skalary chociaż jedzą wszystko to również ochotke lubią najbardziej.
Awatar użytkownika
Dhuz
Ekspert akwarysta
Posty: 1634
Rejestracja: 14 cze 2015 8:35
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Dhuz »

Przecież to, że ochotka rybom smakuje najbardziej to nie jest jakaś tajemnica :P Jeśli jest z pewnego źródła które poprawnie się z robactwem obchodzi(czytać: przed zamrożeniem ma czas się oczyścić) to nie zabije obsady, za to przekarmić nią niezwykle łatwo. No i pozostaje kwestia pewnego źródła. ;)
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

DhuzRacja, ale to już nie te czasy, że łowiło się samodzielnie ochotkę z cieków, w których żyła tylko ochotka :) Ale prawdą jest, że naciąłem się na ewidentnie źle mrożoną, albo rozmrażaną w transporcie i ponownie zamrażaną (ale to jak z każdym mięsem), dlatego używam z jednego źródła od jednego producenta.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
Dhuz
Ekspert akwarysta
Posty: 1634
Rejestracja: 14 cze 2015 8:35
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Dhuz »

Tu nie chodzi nawet o to, w jakim syfie ochotka żyje w naturze - nawet w zbiornikach hodowlanych komercyjnych na dnie (czyli w miejscu jej bytowania) zbierać się będzie brud, który te zwierzaki będą w sobie mimochodem chwilowo przetrzymywać.
Nie wiem, którzy dokładnie producenci gwarantują zamrożenie po kwarantannie w czystej wodzie, ale ichthyo-tropic generalnie ma dobre opinie i u siebie się jeszcze na ich karmy nie naciąłem.
ODPOWIEDZ