[200]Akwarium na fundacji. Moja pierwsza Amazonka.

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

DawidK
Posty: 18
Rejestracja: 29 lut 2016 18:17

Post autor: DawidK »

Hej sorki, że post pod postem dzwoniłem do Wodociągów podali mi stronę gdzie, opisane mają parametry wody i takie coś pisze jak to czytać:
Woda: Miękka / Średnio twarda,
(°n): 7,84-11,2,
(mg CaCO3/dm3): 130-200,
(mval/dm3): 2,8-4.
I powiedziała Pani bo, nie mieli na stronie, że raz na pół roku, badania robią i według ostatniego badania pH wynosi 6,8.
Czyli mam rozumieć, że jak miękka/średnio twarda to dobrze tak? A pH myślę, też ok? A i Zoolek pomoże wysłałem im adres i czekam na przesyłkę.
malachio
Akwarysta
Posty: 936
Rejestracja: 25 lut 2014 17:05
Lokalizacja: Kalety

Post autor: malachio »

Woda do wybranego biotopu pasuje, może w bardzo ekstremalnych przypadkach (wymagające ryby z odłowu) trzeba by trochę zmiękczyć, aledla większości ryb z ameryki południowej dostępnych w sklepach warunki będą odpowiednie.

Akwarium nieźle się prezentuje.
__________________________________________
[54l] 60x30x30 - kwarantanna
[141l] 70x45x45 - Gupiki Endlera, krewetki, ślimaki
[275l] 120x50x45- CA Herotilapia multispinosa, amatitlania sajica,
DawidK
Posty: 18
Rejestracja: 29 lut 2016 18:17

Post autor: DawidK »

Dzięki, wiesz pierwszy raz się interesuje parametrami. Chcę wejść w kolejny etap akwarystyki i temu pytam.
DawidK
Posty: 18
Rejestracja: 29 lut 2016 18:17

Post autor: DawidK »

Doszły testy Zooleka i zrobiłem wczoraj i dziś testy. Takie wyszły:
pH- wczoraj 7, dziś 7,
GH- wczoraj 7, dziś 8,
KH- wczoraj 2, dziś 2,
Czyli wnioskuję, że pokrywa się to z wodociągami. Co sądzicie zostać przy tych parametrach, czy próbować obniżyć pH?
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Zostań, pH 'obniżaj" już naturalnie (jak to zabrzmiało :) ...) - szyszki, liście.
Przy niskiej zasadowości (KH), odczyn staje się niestabilny, więc nie schodzić poniżej pewnej granicy (właśnie po to są testy, aby sobie to sprawdzać).
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
DawidK
Posty: 18
Rejestracja: 29 lut 2016 18:17

Post autor: DawidK »

Doszły pierwsze rybki, ale się cieszę już się doczekać nie mogłem. Doszedł też mech Queen na korzenie:
Zwinnik Blehera (Hemigrammus Bleheri):
Obrazek

Obrazek

Otosek przyujściowy (Otocinclus affinis):
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kirysek Panda (Corydoras panda):

Obrazek

Obrazek

Obrazek .
Przepraszam za jakość fotek ale stary aparat i takie fotki najlepsze z niego wybrałem. Wydawało się, że rybek dużo będzie, jak zamawiałem. A jak wpuściłem to nie wygląda by dużo ich było. Na razie jest 39 szt. Ale jestem nimi zauroczony, Zwinnik fajnie wygląda w stadzie, reszta rybek też super. A i jestem zaskoczony, bo nie mamy Pielęgniczki żółtej. W sklepie powiedzieli, że nie maja na razie mam czekać, jak będą zadzwonią. Zaskoczyło mnie to, że nie ma bo to jedne z popularniejszych Pielegniczek. A i ten sklep jest dobrze zaopatrzony. Więc muszę czekać. A i przy okazji mam pytanie jakby nie były dostępne to. Jakie inne Pielegniczki niezbyt trudne zamiast żółtej mogę dać i ile sztuk. W sklepie mieli tylko Ramirezki i Kakadu. Myślę nad Boliwijską. A i może mi zamówią jak będzie bo polecili mi na innym forum zbrojnika L015 – Peckoltia vittata, to dam kilka sztuk. Bo mówili w sklepie, że z Lkami różnie jest i różne przychodzą.
DawidK
Posty: 18
Rejestracja: 29 lut 2016 18:17

Post autor: DawidK »

Hej doszły pielęgniczki. Niestety żółtych nie mieli, a nie chciało mi się czekać. Do wyboru miałem Boliwijskie i Kakadu. Zastanawiałem się, ale jednak Boliwijskie bardziej mi się spodobały. Pani długo wybierała więc myślę, że parka jest ja nie rozróżniłem płci. Pewnie kakadu 1+3 ciekawej by było, ale coś mnie ciągnęło do Boliwijskiej. Najwyżej po przygodzie z Boliwijską z Kakadu spróbuje. Jak dam radę zrobię fotki i wyślę, jak się dadzą sfotografować.
ODPOWIEDZ