coś mi pływa/skacze po wodzie...

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grzempek7
Posty: 88
Rejestracja: 11 wrz 2005 8:58
Lokalizacja: Warszawa

coś mi pływa/skacze po wodzie...

Post autor: Grzempek7 »

kolejna dziwna sprawa - coś małego skacze mi po roślinach (nad powierzchnią wody). To coś wygląda na coś jakby mszyce, ale skaczące. Czy mam siętym przejmować? walczyć z tym - jak? Czy macie pomysł, cóż to u licha jest???
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No zapewne nie jest to pożadany stworek w akwa, wiec jak możesz "skasuj" to jak najszybciej :)
Nie daj bog zacznie Ci sie to rozmanzac i bedzie dopiero problem.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Grzempek7
Posty: 88
Rejestracja: 11 wrz 2005 8:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grzempek7 »

ale to nie jest pojedyńcza sztuka tylko mafia jakaś... Za chwilę usunę część roślin wystających ponad powierznchnię, ale siłą rzeczy wszystkich nie wykarczuję.
A cóż to może być - masz jakiś mpomysł? Wielkość - jak 1/8 łebka od szpilki... zółto-białe, skaczące. Na zdjęciu pewnie by nawet nie wyszło - za małe...
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Na szybko nic mi nie przychodzi do głowy i nie wiem co to może byc takiego, ale musiałes to przyniesc do akwa z roslina jakąś albo z korzeniem, ale bardziej obstawiam zatem na rosliny. A inna opcja to taka, ze skoro rośliny wystawały nad powierzchnia, moze na nich były częsci pokarmu, troche mokro światło i jakieś robactwo sie zagnieździło. Wytnij to w pień :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Robin 88
Posty: 126
Rejestracja: 19 mar 2006 16:24

Post autor: Robin 88 »

Jezeli masz krewetki to moga byc mlode u mie tez tak zasowaly,jezeli nie no to sa wtedy pierwotniaki lub wrotki
Pozdro :wink:
Sprzedaje akwarium w pierony ... wroce za kilkanascie miesiecy ;) jak cos to walic na gg. Pozdro!
atusia
Pomocnik
Posty: 243
Rejestracja: 12 maja 2005 10:53
Lokalizacja: Bytom

Post autor: atusia »

kolejna dziwna sprawa - coś małego skacze mi po roślinach
Hm...podaj jaką masz obsadę w akwarium.
Tak jak napisał Robin88, mogą to być małe krewecie. Małe krewetki przypominają skaczące pchełki.
Pozdrawiam Beata
Obrazek

240l-paletki
Awatar użytkownika
Grzempek7
Posty: 88
Rejestracja: 11 wrz 2005 8:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grzempek7 »

Niezły mam mix ;-), a więc 200l. a w nim:
kiryski Sterbi x 4, kiryski spiżowe x 3, kiryski panda x 2, Otocynklus x 3, zbrojnik niebieski x 1, Lorikaria red x 1, L-204 x 1, L-134 x 1, Ramireza x 2 (para), Pretniki karłowate x 3 (2 samce i samica - druga "odeszła"), kosiarka x 3 (całkiem nieduże), bojownik x 2 (samice), krewetka filtrująca x 2, krewetka ammano x 2.

A wracając do tych stworzeń to na oko jakieś "szkodniki". Nie sądzę aby były to krewecie. Tego jest na oko ze 20- 30 sztuk albo i więcej. Koczują na wystających ponad wodę częściach roślin. Jak roślinkęzanurzę w wodzie to skaczą (nie toną w wodzie). Rośliny przerzedziłem wczoraj, ale musiałbym je czymś przygnieść na jakiś czas na dużej powierzchni, albo przyciąć... I jednego i drugiego sobie niewyobrażam... Czy to "robactwo" może mi w czymś zaszkodzić w akwa???
Awatar użytkownika
Robin 88
Posty: 126
Rejestracja: 19 mar 2006 16:24

Post autor: Robin 88 »

Na bank ci gwarantuje ze to mlode krewecie nic nie rob tylko zostaw jak jest :wink:
Sprzedaje akwarium w pierony ... wroce za kilkanascie miesiecy ;) jak cos to walic na gg. Pozdro!
teo
Początkujący pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 sty 2006 19:24
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: teo »

Witam.To coś to najprawdopodobniej skoczogonki-z Twojego opisu ,wszystko na to wskazuje.Nie jest to nic groźnego-zdarza się to nieraz w zbiornikach z wystającymi ponad powierzchnię wody roślinami lub na roślinach pływających.Z powierzni wody można się ich pozbyć,np.przez zwiększenie ruchu wody na powierzchni akwa.Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
wesio
Posty: 9
Rejestracja: 26 mar 2006 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wesio »

ale krewecie chyba nie powinny skakac caly czas nad woda. Mi sie wydaje ze to cos innego.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Zgadzam sie z Teo ze to skoczkonogi,plaga łatwa do zwalczenia.
Pozdrawiam
Przemek
ODPOWIEDZ