kaskada

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
brzucho
Początkujący pomocnik
Posty: 124
Rejestracja: 14 lut 2006 10:57
Lokalizacja: Brodnica

kaskada

Post autor: brzucho »

Witam!!

Tak sobie wczoraj siedziałem i patrzyłem na moje akwa i wymyśliłem ze musze coś zmienić z moją filtracją! I chciałbym sie Was poradzić, czy mój pomysł wypali czy dać sobie spokój juz na samym początku. Dodam ze w tej chwili mam Fan-2 + deszczownia. Wymyśliłem ze mógłbym zrobić filtr kaskadowy działający poziomo, który zamontowałbym nad akwarium. Woda podawanaby była z fan-2 wężykiem do kaskady a wypływałaby grawitacyjnie. Nad rurą odprowadzajacą zmontuje siatkę która będzie wyłapywała końcówkę syfu. Z boku wywiercę dziurę która w razie zapchania wylotu będzie odprowadzała wodę. Resztę niedomówień wyjaśni mój rysunek :D
Aha poradzcie mi jakie wkłady mam zastosować bo te co napisałem wyszukałem w necie, a to tylko teoria która czasami mija się z praktyka!

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

To ma byc nad akwarium tak :?: Jeśli tak to na jakiej wysokości :?: Obawiam się ze fan2 nie wyrobi podnoszenia wody w góre...
Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
brzucho
Początkujący pomocnik
Posty: 124
Rejestracja: 14 lut 2006 10:57
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: brzucho »

Hej myslałem żeby rura podajaca wode była ok 6 cm nad powierzchnie wody i po wstępnych próbach fan tłoczył na taką wysokość
Awatar użytkownika
brzucho
Początkujący pomocnik
Posty: 124
Rejestracja: 14 lut 2006 10:57
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: brzucho »

Hej ludzie przecież ja Was nie zjem jezeli napiszecie mi że to beznadziejny pomysł i żębym sie za to nie brał, ale napiszcie chociaż coś!!
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Wiesz powiem tak: spotkałem się już z podobnym pomysłem, tylko musze znależć gdzie to było i zobaczyć jak się to sprawowało :wink:
Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

brzucho pisze:Hej ludzie przecież ja Was nie zjem jezeli napiszecie mi że to beznadziejny pomysł i żębym sie za to nie brał, ale napiszcie chociaż coś!!
No to piszę, jak dla mnie pomysł ogólnie nie najgorszy, ale sądze ze nie wydoli i oczekiwany efekt bedzie niestety mierny, po pierwsze za maly filtr ktory takze moim zdaniem nie uciagnie tego, po dwa weż poprawkę na wkłady które są zamontowane i nie wiem czy to bedzie tylko tłoczenie tego do kaskady i nic poza tym, czy moze jednak uda sie cos przefiltorwać, ale to tylko moje zdanie. Generalnie dodam tyle, nie ejstem zwolennikiem filtów home made inni profesjonalisci na tym zjedli zeby wiec moze stad takie moje spojrzenie.

Pozdrowionka
Mireks
200l - profil
____________________________________________
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

hey 8)
wydaje mi się ze musisz podnieść pierwszą z prawej przegrodę tak żeby woda przepływała spodem a nie górą.Jeśli tak zostanie to filtracja będzie zerowa ponieważ cała woda będzie przelewać się nad wkładami :wink:
Awatar użytkownika
brzucho
Początkujący pomocnik
Posty: 124
Rejestracja: 14 lut 2006 10:57
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: brzucho »

Ok dzieki za rady!! Myślę że jednak spróbuje, bo z natury jestem ze nie odpuszczam dopóki sam na własnej skórze się o tym nie przekonam :D Jeżeli przyjdzie Wam jeszcze coś na myśl na ten temat to piszcie, bo do składania biorę sie od wtorku, bo narazie szukam materiałów

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Witam :)

Tutaj masz bardzo podobny filtr pokazany :)

http://www.malawi.pl/artykuly/filtr_zewnetrzny.htm

Czołem:)
maciejc4
Posty: 98
Rejestracja: 23 lis 2005 17:53
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: maciejc4 »

Sam kiedys myslalem nad podobnym filtrem, tzn. zeby pompka w srodku akwa tloczyla wode do poszczegolnych komor. Ale pompka moglaby miec problemy, wiec czy nie lepiej byloby zrobic tak: Postawic obok male akwarium lub powiesic je, tak zeby wysoosc scianek zgadzala sie, zassac rurka wode do fdrugeigo (rurka laczyla by 2 akwaria) i do tego malego wlazyc chociazby zwykly filtr typu delfin.? + jakies wklady filtracyjne nizej???
Awatar użytkownika
brzucho
Początkujący pomocnik
Posty: 124
Rejestracja: 14 lut 2006 10:57
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: brzucho »

Hej!!

Co do małego akwarium obok to u mnie nie wyjdzie, bo nie mam miejsca :!: Mój filtr jest już gotowy, ale nie mam narazie zdjęć to go nie pokażę, ale może w przyszłości. U mnie sprawdza sie bardzo dobrze, woda czyściutka :P a filtr nie ma najmniejszych problemów z toczeniem wody a zaznaczam że to Fan-2

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Brian pisze:Witam :)

Tutaj masz bardzo podobny filtr pokazany :)

http://www.malawi.pl/artykuly/filtr_zewnetrzny.htm

Czołem:)
Zanim znalazlem ten temat zrobilem bardzo podobny filtr z takich samych podzespolow
Moja skrzynka ma pojemnosc okolo 5l. i w polowie jest wypelniona makaronem ceramicznym przemieszanym z kulkami ze spiekanej glinki
Wode podmieniam co 10-14dni i tak szczerze to od kiedy uruchomilem ten filtr przestalem prawie calkowicie sprawdzac azoty bo caly czas sa na poziomie minimum
Polecam ta konstrukcje bo jest cacy :lol:
ODPOWIEDZ